WordPress Slider Eklentileri

WordPress Slider eklentileri, websitenizi özelleştirebilmeniz, estetik bir görünüm katmanız açısından önemlidir. Slider eklentileri sayesinde, yerleştirdiğiniz bölgede otomatik veya manuel değişen yazıları yayınlamanın yanı sıra bazı eklentilerde galeri özelliği ile resim galerisi oluşturabilirsiniz. Websitenizin görünümüne en uygun slider eklentisini seçmek estetik açısından önem teşkil eder. Bu sebeple öncelikle temanızı değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Sizin için derlediğimiz en iyi WordPress Slider eklentileri :

1. Advanced Post Slider : Advanced Post Slider 10.000’den fazla webmaster tarafından tercih edilen oldukça kullanışlı ve estetik bir WordPress Slider Eklentisi. Bu eklentiyle, slider’ınızda geçmesini istediğiniz kategoriler, yazı sayısı, şeffaf içerik ve başlık, numara veya butonlarla istenilen yazıya ulaşabilme, otomatik veya manuel değiştirme, slider, yazı, resim, ve navigasyon butonlarının boyutlarıyla oynayabilme, öne çıkan görsel ve yazıyı istediğiniz görüntüyü verebilme gibi önemli özellikler bulunuyor. Oldukça kullanışlı ve özelleştirilebilir bu eklenti sayesinde websitenize kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

2. Wp Parallax Content Slider : Bu eklenti ile son yazılarınız otomatik olarak slider’ınıza eklenir. Websitenizde oluşturduğunuz kategorilerden hangilerinin slider’da bulunacağını kısa koda ekleyerek belirleyebiliyorsunuz. Örn: [parallaxcontentslider categ=”2,5″] Bu kod ile 2 ve 5. kategoriler otomatik olarak slider’a eklenecek. Böylece istemediğiniz kategorilerdeki yazıları slider’ınızda devre dışı bırakmış oluyorsunuz. Ayrıca slider’da kaç adet yazının geçeceğini ve geçiş sürelerini ayarlayabiliorsunuz. Örneğin son 5 yazı 2 saniyede bir değişsin gibi.

3. SlideDeck 2 Lite Responsive Content Slider : Kısa kod ve benzeri kullanmadan direkt olarak sitenize yerleştirebileceğiniz bir eklenti. Diğer eklentilerdeki özelliklerin bir çoğunu taşıyor. Ancak yüklemeden önce websitenize göre özelleştirebileceğinizden emin olun. Bu eklentinin öne çıkan özelliği ise, slider’da öne çıkan görsel ve yazı metninin yanında, Youtube, Pinterest ve Flickr gibi kaynaklardan içerik çekebiliyorsunuz. Youtube kanalınız da var ise sizin için faydalı bir eklenti olacaktır.

4. Content Grid Slider : Tasarım olarak diğerlerine göre biraz daha farklı bir WordPress Slider Eklentisi. Bu eklenti ile sağda kare kare bulunan diğer yazıların öne çıkan görseline tıklayarak geçiş yapabiliyorsunuz. Eklentinin öne çıkan özelliği ise, sliderda bulunan yazı açıklamasını asıl metinden farklı bir şekilde yayınlayabiliyorsunuz. Basit fakat iş görebilecek seviyede bir eklenti diyebiliriz.

5. Simple Content Slider / Slideshow : Basit ve kullanışlı bir eklenti. Responsive geçişler, yazı, resim ve video olarak ayarlayabilme, gölge efekti, sliderda geçecek kategorileri belirleyebilme ve kısa kodla istenilen yere yerleştirebilme gibi temel ihtiyaçları karşılayan ve basit admin paneli ile kullanıcısına hız kazandıran bir eklenti.

WordPress Slider eklentileri oldukça fazla sayıda olmasına karşın seçim yaparken özellikle incelemenizi istediğimiz en iyi eklentileri paylaşmaya çalıştık. Eklentileri kurduktan sonra aşağıdan yorum yaparak diğer webmasterlara geri besleme yapabilirsiniz. Böylelikle herkes kendi websitesine göre tercih yaparken daha doğru kararlar verebilir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir