WordPress Mobil Tema ve Eklentileri

WordPress mobil temaları , webmasterlar için olmazsa olmazlardan. Akıllı telefon kullanıcısının hızla arttığı çağda, internet kullanımı telefondan ağırlık kazandı. Akıllı telefon kullanımının %70’i bulduğu bir internet ortamında websitelerinin mobil tema kullanmaması SEO açısından handikap teşkil ediyor. Nitekim Google, mobil aramalarda, mobil uyumlu siteleri sıralamalarda öne geçiriyor. Bir çok webmaster Google Search console, Google Adsense kullanır. Buralarda zaman zaman mobil uyumluluk ile ilgili uyarılar tüm webmasterlar almıştır.

Websiteniz eğer WordPress ise, mutlaka ve mutlaka WordPress mobil temalarından birini kullanmada gecikmeyiniz. Mobil uyumlu olmayan websiteleri hem arama motorları hem de kullanıcı tarafından tercih edilmemektedir. Mobil uyumlu olmayan bir websitesinde yazı okumak ziyaretçi için izdırap veren bir durumdur. Kullanmaya başladığınızda artan trafik ve reklam gelirlerini göreceksiniz. Şimdi Ücretsiz Wordpress mobil temaları inceleyelim :

  1. WpTouch Mobile Plugin : Bu eklenti ile m.siteniz.com üzerinden mobil uyumlu websitesi elde ediyorsunuz. Telfondan giren kullanıcı sitenizde rahatça içeriğinizi okuyabiliyor. Oldukça kullanışlı ve admin paneli oldukça sade bir eklentidir. Sosyal ağ desteği ile yazılarınız ziyaretçi tarafından paylaşılabilir. Ana menünüz yayınlanır ve kolay dolaşım sağlar. Kategorilerinize ikon ekleyebilirsiniz. En çok tercih edilen WordPress mobil tema eklentilerinden biridir.
  2. Blappsta Mobile App Plugin – Your native, mobile iPhone App and Android App : Bu mobil eklentiyle yine sosyal ağ paylaşımı, video desteği, görsellik gibi önemli özelliklere sahip olabiliyorsunuz. Böylece ziyaretçiniz hem görsel hem de sade bir websitesiyle karşılaşıyor ve geçirdiği zaman uzayabiliyor.
  3. Any Mobile Theme Switcher : Bu eklenti en çok tercih edilenlerden.Iphone / Ipod, Ipad, Palm Os, Android, Android Tab, Windows Mobile, Blackberry, Opera Mini ve diğer mobil cihazlar gibi cihazları otomatik algılayabiliyor. Ayırt edici özelliği ise her cihaz için admin panelinden farklı bir tema ayarlayabiliyorsunuz. Yani iphone ve Blackberry kullanıcısına ayrı seçenekler sunabilirsiniz. En iyi WordPress mobil temaları arasında sayabiliriz. Dünya çapında 200.000’den fazla websitesi bunu kullanıyor.
  4. Wp Mobile Detector : Klasik bir mobil eklentisi diyebiliriz. Çok fazla seçeneği olmamasına rağmen sade ve risksiz bir tercih. Diğer eklentiler gibi içeriğinizi otomatik mobil formata dönüştürür.
  5. Mobiloud Mobile App : Mobiloud ile mobil ziyaretçilerinize yazılarınıza Facebook üzerinden yorum yapabilme imkanı sunabilirsiniz. Ayrıca websitenize aldığınız özel reklamları yayımlama şansınız da var. Ziyaretçi favori yazılara ekleyebilme yeteneğine sahip olur. Ana menünüzde ister kategorilerinizi isterseniz de etikete veya özel bağlantılara yer verebilirsiniz. Oldukça özelliği bol olan WordPress mobil tema eklentilerinden biridir.

Yukarıda en iyi WordPress mobil eklentilerini sunmaya çalıştık. Bu eklentilerden yararlandıktan sonra geri dönüşleri aşağıda yorum yaparak diğer webmasterlar ile paylaşmanızı dileriz. Yazımızı faydalı bulduysanız yorum yapmayı unutmayınız.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir