WordPress Haber Teması

espresso-magazine-newspaper-wordpress-themeWordPress milyonlarca webmasterın tercih ettiği basit ve kullanışlı bir alt yapı. Haber siteleri için çok fazla hazır ve güzel bir WordPress haber teması bulamayabilirsiniz. Bunun yerine kendi isteğiniz doğrultusunda yaptıracağınız bir tema veya WordPress yerine başka bir alt yapı veya özel yazılım kullanabilirsiniz.

Fakat ben basit bir yerel haber sitesi hazırlamak istiyorum, WordPress de benim işimi görür diyorsanız tema önerimiz olacak. Dilerseniz Onedio tarzında temalar bulmanız çok kolay ve kullanışlı. Nisan ayında ortaya çıkan ESPRESSO – Magazine / Newspaper WordPress teması, oldukça görsel bir haber teması olarak kullanılabiliyor. Demo linkinden de görebileceğiniz gibi, sadelik ve görsellik ön planda. Ana sayfada göz karmaşıklığı bulunmuyor. Sliderdan işaretlenmiş haberler geçerken fotoğrafta dikkat çekici bir hareketlilik mevcut. Fotoğraf yakınlaşıyor ve okuyucunun dikkatini çekebiliyor. Üst kısımda bulunan mega menü özelliği ile açılan menülerde görsellik ve sadelik yine ön planda.

Altlara doğru ilerledikçe kategorilerin sade ve görsel olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca reklam alanları da tıklama alması muhtemel yerlerde dikkat çekici bölgelere planlanmış. Sosyal medya ve haber aboneliği entegreli bir sistem. Kullanıcı artık karman çorman bir haber sitesini okumaktan yoruldu. Önümüzdeki yıllarda da sade ve görsel temaların ön plana çıkacağını tahmin ediyoruz. Hürriyet veya Milliyet gibi ulusal haber siteleri halen karışıklık da ısrar etse de, yabancı basın bu durumu farkettiğinden sadelik ve görselliğe önem vermeye başladı. Örneğin BBC‘nin sitesine girdiğinizde oldukça sade bir tema ile karşılaşacaksınız.

Sade, görsel ve özgün bir tasarımla haber alanında fark yaratmak için iyi bir tasarımcıyla çalışmanız daha ilgi çekici bir haber sitesine sahip olmanızı sağlayacaktır. Nitekim göz yoran karışık ulusal haber siteleri varken, sizin göz yoran yerel haber siteleriniz kullanıcının dikkatini çekmeyecek, ziyaretçinizin az olmasını, az olduğu gibi sitede gezinti yapmayan kalitesiz ziyaretçiden başka bir şey sağlamayacaktır. Aşağıda bahsettiğimiz wp haber temasının demosuna ulaşabilirsiniz.

ESPRESSO – Magazine / Newspaper WordPress Theme Demosu için tıklayınız.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:,

WordPress Haber Teması için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. erdem  yorumladı. 16:38 - 27 / 06 / 2015:

    top news gibi ücretli temaları ücretsiz nereden indirilebilir

  2. st  yorumladı. 04:11 - 28 / 06 / 2015:

    Themeforest a bakabilirsiniz.

  3. Buca spor  yorumladı. 03:58 - 25 / 11 / 2018:

    güzel ama eskidi artık artık daha iyi paylasımlar bekleriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir