WordPress Email Aboneliği Eklentisi

WordPress email aboneliği eklentisi ziyaretçilerinizin mail adreslerini almak yöntemi ile abone yaparak daha sonra sitenizde yayınladığınız yazılardan onları haberdar edip ziyaretçi sayınızın artmasını sağlar, yazılarınızın daha fazla okunmasını sağlar.

Haber, blog, yemek, giyim ve benzeri bir çok konuya sahip wordpress siteleri genellikle wordpress email aboneliği eklentisi yöntemini kullanır. Bu tarz eklentiler sitenize ciddi faydalar sağlayacaktır. Ziyaretçi sitenizi beğendi ise mutlaka alacağı mailleri değerlendirerek tekrar ziyaret edecektir. Bunun yanında email aboneliğinin sitenizde görünmesi, sitenizin güncel ve faydalı bilgiler içerdiği izlenimi verecektir. Kısacası email aboneliği eklentisinin wordpress sitenize oldukça yararı olacak.

Bu yazıda tek bir eklentiyi sizle paylaşacağız. Nitekim bu eklenti 400 Binden fazla websitesinin kullandığı ve %99 tam puan almış bir eklenti. Muhakkak buna benzer ve kaliteli wordpress email aboneliği eklentileri mevcuttur. Ancal biz sizinle en fazla tercih edilen ve memnuniyet sağlayan MailChimp for WordPress eklentisini tanıtacağız.

MailChimp for WordPress eklentisinin kurulumunun diğer eklentilerden tek farkı API key istiyor olması. Öncelikle ftp üzerinden kuracaksanız Buradan eklentiyi indirebilirsiniz.

İndirip kurduğunuzu varsayarak MailChimp for WordPress email aboneliği eklentisinin özellikleri ve ayarları kısmı ile devam edelim.

Özellikleri:

MailChimp WordPress email aboneliği eklentisi, ücretsiz üyeler için 2.000 adet üyeye kadar müsaade ediyor. Premium versiyonu alırsanız tabi bu limit geçerli değil. Eğer günlük ziyaretçiniz 10 binleri geçmiyorsa da muhtemelen yeterli olacaktır.

Eklentiyi kurduktan sonra etkinleştirip MailChimp’in kendi sitesinden API key almamız gerekiyor. Eklentiyi kurduktan sonra ayarlara geldiğinizde eklenti sitesinin linkine tıklayarak abone oluyorsunuz. Abone olmazsanız API alamazsınız.

Wordpress üyelik eklentisiAPI mizi aldıktan sonra ayarlar kısmında API key yazan bölüme yapıştırıyoruz. Artık MailChimp kullanıma hazır oluyor. Yani eklenti artık siteniz ve MailChimp hesabınız arasında senkronizasyon sağlanmış oluyor.

Mailchimp ayarlar2

Fotoğraflardan takip ederek devam ediyoruz. WordPress admin panelde solda MailChimp for WP sekmesi oluşuyor. Bu sekmenin altında formlara tıklayıp form oluşturuyoruz. Aldından formlar sekmesinin altındaki eklentiler sekmesine tıklıyoruz. Eğer yorumların altında email kaydı sağlamak istiyorsanız fotoğrafta Comment form yazan sekmeye tıklıyorsunuz. Daha sonra comment formlar sekmesine tıklıyorsunuz ve burada ayarları düzenliyorsunuz. Fotoğraftaki gibi onay kutusu metnini kendinize göre düzenleyenilirsiniz.

Mailchimp ayarlarBurada önemli olan “onay kutusu önceden işaretlensin mi ” kısmını evet olarak işaretlemek. Buna evet derseniz yorum yapan herkesin mail adresi listenize eklenir. Eğer hayır derseniz, yorumcunun metnin solunda yer alan kutucuğu kendisi işaretlemesi gerekir.  “Varsayılan CSS yüklensin mi” seçeneğini, eğer mail aboneliği sekmesi alakasız bir yerde çıkmışsa Evet olarak işaretleyin. Diğerlerini kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Kaydet dedikten sonra yazılarınızın altındaki yorum kısmının altında sekmeyi göreceksiniz.

 

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , ,

WordPress Email Aboneliği Eklentisi için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. SesliChat  yorumladı. 01:06 - 10 / 09 / 2017:

    Yararlı bir eklenti ama ziyaretçilerin de olması şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir