WordPress Benzer Yazılar Eklentileri

” WordPress Benzer Yazılar “ eklentileri kullanıcıların doğru yönlendirilmesi, aradığı bilgiyi veya aklına takılabilecek diğer sorulara cevap verebilecek yazıları kolayca bulunabilmesini sağlayan önemli eklentilerdir. Bu eklentiler hem kullanıcıya hem de web sitesine önemli faydalar sağlar. Kullanıcının doğru yönlendirilmesi sayesinde, hem bilgi akışı hızlanır, hem de web sitesinde geçirilen zaman, okunulan sayfa sayısında artışlar sağlanmış olur. Böylelikle daha faydalı online bir bilgi arşivi oluşturulmuş olur.

Aşağıdaki listemizde WordPress Benzer Yazılar eklentilerini paylaştık. Webmaster olarak hızlı ve kullanışlı veya görsel ve estetik eklentiler kullanabiliriz. Bu eklentiler kimi zaman sadece ilgili yazıları başlık halinde metin biçiminde, bazen ise öne çıkan görsel ile birlikte küçük kutular içerisinde yazı sonunda kullanıcıya sunmamızı sağlayacak.

screenshot-1 (1)1- WordPress Related Posts : 

Bu eklentide  yazının altında ilgili yazıların küçük thumbnailler ile birlikte başlıkları da görünür. Böylece hem görsel olarak ilgi çekilmiş olur hem de başlık ile yazı hakkında bilgi verilir. Bu eklentiyi kullanan webmasterlar site içi trafiğin %10 civarında artış gösterdiğini geri besleme yapmış. Ayrıca ios ve android içinde uyumlu bir eklenti. Dilerseniz benzer yazılar görünümünü kişiselleştirme imkanı da var. Eklentiyi yükledikten sonra, Ayarlardan eklentiler listesine gelip, Related Posts’a tıkladıktan sonra gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

yarpp2- Yet Another Related Posts (YARPP) : 

Bu eklentiyle kullanıcının okuduğu yazının hemen altında ister sayfa isterseniz ilgili yazıları yayınlayabiliyorsunuz. Ayrıca yine bir WordPress Benzer Yazılar Eklentisi olan YARPP’ın pro versiyonu sadece yazı altında değil sitenizin sağ veya solunda sidebar bölümünde benzer yazıları yayınlayabilirsiniz. Pro versiyonunun basic versiyona olan artıları şu şekilde; ilgili yazı küçük görselini kullanıcı arayüzüne göre kişiselleştirme, farklı sitelerden ilgili yazıları çekerek yayınlayabilme ( Bir kaç siteniz varsa sizin için çok ideal) , Sponsorlu bağlantınız varsa ilgili yazılar bölümünde yayınlayarak tıklanma şansı yakalama ( Güzel bir reklam yöntemi olarak kullanabilirsiniz ) gibi özellikler ön plana çıkıyor. Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

screenshot-33- YUZO – Related Posts :

Bu eklentinin en göze çarpan yanı ise yazının altında kullanıcıya sunulacak olan benzer yazıların görsel ve metin kısımlarına dilediğiniz şekli verebilmeniz. Yani ister 1 benzer yazı yayınlayın ister 6 benzer yazı, efektler verebiliyor, görsellerin boyutlarını, metin karakterini ve büyüklüğünü ayarlayabiliyorsunuz. Böylelikle sitenizin tasarımına uygun ve göze batmayan bir sunumun yanında ilgi çekici işler de çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca alt kısımda dilerseniz en fazla ziyaret edilen sayfalarınızı sabitleyebilirsiniz. Böylece her yazının altında kullanıcıları o yazılara yönlendirmiş olursunuz. Yazı ziyaret sayısını dilerseniz ekleyebiliyor, benzer yazılar arka planının rengiyle oynayabiliyorsunuz. Bu eklenti görselliğe önem verenler için iyi bir seçenek olabilir. Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

screenshot-1 (3)4- Related Posts Lite :

Basit kullanışlı ve estetik bir WordPress Benzer Yazılar Eklentisi daha. Related Posts Lite’ın öne çıkan özelliği basit arayüzü ve estetik olması. Eğer çok fazla ayar yapmayı sevmeyenlerden iseniz bu eklenti tasarımı ile size göre diyebiliriz. Yazılarınızın altında veya üzerinde ilgili yazıların görünmesini sağlayarak ziyaretçilerinizin site içi trafiğini artırabilirsiniz. Bu eklenti anahtar kelime algoritması kullanarak açtığınız yazınız altında benzer yazıların yer almasını sağlıyor. Denenebilecek güzel bir WordPress Benzer Yazılar Eklentisi. Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

screenshot-25- Vertical Related Posts :

Bu eklentiyi ise farklı bir yaklaşımı olduğu için sizinle paylaşıyoruz. Fazla kullanıcısı olmasa da ilgisini çekenler olabilir. Vertical Related Posts adından da anlaşılıyor olduğu gibi, dikey olarak ilgili yazıları yayınlamanızı sağlıyor. Wordpress temanızda dilediğiniz yere yerleştirebiliyorsunuz. Her temanın tasarımına uygun olmayabilir, kendi durumunuzu değerlendirmeniz gerekecektir. Benzer yazılar şeklinde değil de ismini değiştirerek, ilginizi çekebilir veya diğer haberler şeklinde başlıklar atabilirsiniz.  Eğer seçtiğiniz kategoride yeterli yazınız yoksa bu eklenti otomatik olarak diğer kategorilerden yazı getiriyor. Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

 

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir