sf5Sony ve Capcom efsane oyun Street Fighter 5’in Playstation 4 ve bilgisayarlar için piyasaya süreceğini açıkladı. Özellikle 1980’lerin sonu ve 1990’ların başında çocuk ve genç olanların fanatik olduğu Street Fighter halen yoğun ilgi alıyor.
Efsane dövüş oyunu cross-platform özelliğine sahip olacak. Yani oyun Ps4 ve bilgisayar sahipleri birbirleri ile bu oyunu karşılıklı oynayabilecekler. Oyunun daha önceki serilerinde böyle bir özellik bulunmuyordu.
Ayrıca Sony’den yapılan açıklamada, oyunun Xbox One versiyonun da piyasaya sürülebileceği sinyali verildi.

Street Fighter gelmiş geçmiş tüm karakterler, alfabetik sıra ile :

Abel, Adon, Akuma, Balroc, Blanka, Cammy, Chun-Li, Cody, Crimson Viper, Dan, De Capre, Dee Jay, Dhalsim, Dudley, E.Honda, El Fuerte, Elena, Evil Ryu, Fei Long, Gen, Gouken, Guile, Guy, Hakan, Hugo, Ibuki, Juri, Ken Masters, M. Bison, Rolento, Rose, Rufus, Ryu, Sagath, Sakura, Seth, Shin akuma, T. Hawk, Vega, Yang, Yun, Zangief

Koyu renkli karakterleri hepiniz hatırlayacaksınız. Fakat gördüğünüz gibi bilinen Street Fighter karakterleri dışında oldukça fazla karakter mevcut. Üzeri kırmızı renkli olan karakter isimlerine tıklayarak hikayelerine ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: