Spider Solitaire Oyununu Tanıma :

Spider Solitaire, Solitaire türleri arasında en bilindik ve en çok oynanan çeşitlerinden biridir. Sitemiz üzerinden de Spider Solitaire oynayabilirsiniz. Spider Solitaire oynamak için üst menüden Solitaire Oyna butonuna basınız. Veya mobil solitaire oyna .

Oyuna Başlama :

Spider Solitaire 2 deste iskambil kağıdı ile oynanır. Oyun başlamadan önce yere 4 adet altılı, 6 adet beşli olacak şekilde 10 grup kart yan yana koyulur. Bu kartların en üstteki açık olmalıdır. Toplam 54 kart yerde, 50 kart ise sizin önünüzde 10’arlı gruplar şeklinde sağdan sola dizilir. Oyuna başladıktan sonra amaç Papazdan asa seriyi tamamlamaktır. Bu seri sizin seçiminize göre aynı türden ( Hepsi maça gibi, veya karo, kupa, maça ve sinek bir arada olacak şekilde ), farklı türlerden sıralı olacak şekilde değişebilir. Açık bıraktığınız ilk kartlar arasında eğer var ise sıralayacak şekilde ( Küçük altta ) yerleri değiştirilir. Yeri değiştirilen açık kartın altında kalan kapalı kartlar açılarak yeni seçenekler elde edilmiş olur. Bu şekilde devam ettikten sonra hiç bir kartı sıralayamıyorsanız, önünüzde bulunan 10’arlı kart gruplarından en sağdakini, üstten itibaren açık şekilde sıralama yaptığınız kartların sağından itibaren tek tek dağıtırsınız.

İlk 10’lu kart dağıtıldıktan sonra kartlar tekrar sıralanır ve bu sıralama esnasında yine kapalı bir kart ortaya çıkmışsa açılarak tekrar sıralama yapılır. Tüm seçenekler tükenmiş ise 10’arlı ikinci kart grubunu sağdan itibaren tekrar dağıtırsınız. Spider Solitaire oyununda, bu döngü önünüzde kart kalmayana kadar devam eder. Eğer önünüzdeki tüm kartlar bitmiş ve hala astan papaza serileri tamamlayamamışsanız oyunu kaybetmiş sayılırsınız. Oyunda toplam 8 as-papaz serisi tamamlanmalıdır. Tüm serileri tamamlamışsanız oyunu kazanmış sayılırsınız. Burada önemli olan en erken zamanda oyunu tamamlayabilmektir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: