Google pagerank yükseltmekGoogle Pagerank nasıl yükseltilir ?

Öncelikle hemen belirtelim, Mat Cutts’ın da söylediği gibi Pagerank değerinin, Google arama sıralamarına hiç bir etkisi yoktur. Fakat Pagerank değeri sitenizin Google gözündeki kalitesini ifade etmektedir. Doğru yöntemler izlendiği takdirde, yüksek pagerank değerlerine ulaşabilirsiniz. Tabi bu yol sıkı çalıştırma gerektirir.

Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Sıkı çalışmadan kastımız, doğru bilinen yanlışlar olan çeşitli sitelerden link alma vb yöntemleri ifade etmemektedir. Pagerank değerini yükseltmek, ilk önce verdiğiniz emekle doğru orantılı olarak gelişen bir olgudur. Sitenize ayırdığınız zaman, yazdığınız veya yüklediğiniz özgün içerikler, bilgi içeriği, doğru ve kaliteli içerikler, ve en önemlisi ” İnsanların sizin sitenizden doymuş ve memnun ayrılmasıdır”.

Evet vurguladığımız cümleye dikkat etmek nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini özetliyor. Çok hit çekmek ve reklam kazançları sağlamak için açılan hiç bir web sitesi başarılı olamaz. Nitekim, zevk alarak, zaman ayırarak ve emek vererek kurulan ve geliştirilen web siteleri, zaten belirli bir süre içerisinde bahse konu kazançları rahatlıkla elde edecektir. Bu yöntemle zaten web siteniz internet üzerinde bir çok yerde kaynak göstirilecek, ve doğal link kazanmış olacaksınız. Satın alınmış ve doğal gözükmeyen linklerin size asla faydası olmaz ya da ihmal edilebilir düzeyde olur, yani attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmez.

Kısaca Google Pagerank Yükseltme formulü şu şekilde bir denkleme sahiptir:

Google Pagerank = Emek + Ayrılan vakit + Kaliteli içerik

Emek

Emek girdisi sizin siteniz üzerindeki hataları minimum düzeyde tutmanız, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmanız, sade fakat dolu dolu bir görünüm sağlamanız manası taşır. Yani emek, salt içerik üretmek olarak kabul edilemez. Emek daha çok site içi optimizasyon girdisi demektir. Verdiğiniz emek kullanıcının sitenizi incelemesini ve ilgisini çekmesini sağlayacaktır.

Kaliteli içerik

Emek vererek kullanıcı dostu bir platform yarattığınızda, içeriklerin görevi burada başlar. Çünkü siteniz kullanıcının ilgisini çekmiş, ve site içi dolaşımını sağlayabilmiştir. Eğer kaliteli ve işe yarar bir içeriğe sahip değilseniz, o zaman kullanıcıyı sınırlı bir şekilde sitenizde tutarsınız. İşte kaliteli içeriğin görevi burada başlar. Kullanıcıyı memnun etme zamanı içerikle gerçekleşir. Faydalı ve kullanıcının işini gören bir makale sitenizde online olma süresini artıracaktır. Emek ve içerik bir birinden ayrılmaz bir bütündür. Bu iki basamak sitenizin kalitesini ve Pagerank değerini belirlemede en önemli 2 unsurdur.

Ayrılan zaman

Emek ve kaliteli içerik tamamen ayırdığınız zaman ile ilgilidir. Ne kadar çok sıkı çalışılırsa, o kadar iyi bir web sitesi oluşturulur. Bu noktada takım çalışması çok faydalı olabilir. Tek başına bir kişinin ayırabileceği zaman ve yapabileceği işler sayılıdır. Yani iş gücü ne kadar artırılırsa o kadar hızlı bir gelişim sağlanır. Basit bir havuz problemidir. Bir havuz bir muslukla 2 saatte doluyorsa, 2 muslukla 1 saatte dolacaktır.

Yaklaşan Pagerank güncellemesi için verdiğimiz formulü uygularsanız Google’ın sitenizi es geçmeyeceğine emin olabilirsiniz. Kesinlikle link satın almadan, reklam vermeden önce bu formulü uygulayınız, verdiğiniz emeğin karşılığı ne ise alacaksınız.

Herkese iyi pagerank değerleri dileriz. ST ailesi.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: