Microsoft Savaş Açtı

Microsoft Savaş Açtı

                Microsoft, kısa bir süre önce Xbox One’ı duyurmuştu. Oldukça iddialı olan Microsoft “Xbox One ile oyun zevkini sonuna kadar yaşayacaksınız.” diyerek herkesi meraklandırmıştı. Güçlü işlemcisi ve grafik kartı ile yenilenmiş gibi görünüyor.

Xbox One’ın duyurulmasın ardından internet alan adlarını alan Microsoft, bazı uyanıklara göz açtırmadı. XboxOne.com ve x box oneXboxOne.net alan adlarının başka biri tarafından alınması sonucu mahkemeye başvurdu.

Şimdi ise XboxOne1.com alan adının kullanım hakkını alabilmek için mahkemeye başvurdu. Bu alan adının kullanım hakkının kendisine ait olduğunu iddia ediyor ve haksızda sayılmaz. National Arbitration Forum’a başvuru yapan Microsoft’un geri adım atmaya niyeti yok.

Alan adının Whois bilgilerine göre Japonyalı biri tarafından kayıt edilmiş. Şuan kullanımda olmayan sitenin ne zaman ve hangi amaçla alındığı ise bilinmiyor.

Önceki seneler baktığımızda Microsoft bu tür sorunlarla çokça karşılaşmış. Her zaman başarıya ulaşmış olan Microsoft, haklarını sonuna kadar kullanarak bu sorunları çözmüştür.

Microsoft’tan Takas Açıklaması

                Microsoft’un yeni nesil konsolu olan Xbox One ile ilgili yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Xbox One oyunlarının takas edilebilecek olması bir süredir tartışma konusu olmuştu. Bu konuya son noktayı koyan ise Microsoft oldu.

Yaptığı açıklama ile birlikte müjdeli haberi verdi. Artık satın aldığınız oyunlar takas edebileceksiniz. İlk başta bu habere sevinenler daha sonra acı gerçeği öğrendi. Microsoft’un bu takas işlemi gerçekleşebilmesi için 2 şart koydu. Bu şartlar adeta şok etkisi yarattı.

Birinci şart, en az 30 günlük bir arkadaşınızla takas işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Aslına bakarsanız bu şart gerçektende çok yerinde olmuş. Ama ikinci şart “bu kadar da olmaz” dedirten cinsten. Microsoft’un belirlemiş olduğu ikinci kural ise oyunların sadece bir kişi ile takas edilebilecek olması. Yani bir oyunu 2 kere takas edemezsiniz.

Bu kararı ile birlikte tüm eleştiri oklarını kendi üzerine çekmeyi başardı. Her ne kadar kötü gibi görünse de yinede kullanıcıların lehine atılmış olan bir adımdır. Bir oyun bir oyundur.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.
Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir