MacBook Air Özellikler

Apple’ın dünyanın en çok satan laptopları listesinde 6. sırada bulunan ünlü laptopu MacBook Air 11 inç ve 13 inç ekran seçenekleri ile 2.600 TL – 3.400 TL fiyat aralığında satılıyor.

Pil ömrü 11 inç ekrana sahip versiyon için 9 saat, 13 inç ekran boyutuna sahip versiyon için 12 saat. Yani kısacası sizin piliniz bitmeden MacBook Air’in pili bitmiyor. Apple, iphone ve iPad ürünlerinde göstermediği batarya ömrü hassasiyetini MacBook Air’de göstermiş.

MacBook Air Teknik Özellikler :

İşlemci : Intel Core i5 ve i7 işlemciler.

Wi Fi : 802.11ac ( 802.11n teknolojisine göre 3 kat daha hızlıdır)

Flaş depolama: Normal bir laptopa göre 17 kat daha hızlı. 1 ay uyku pozisyonunda bekletsenizde açar açmaz kullanıma hazır hale gelebiliyor. Bu da her an çalışma durumu olanlar için büyük avantaj. Mobil işlerde çalışanlar gittiği yerlerde anında bilgisayarı açıp kullanabilir.

USB: 2 adet USB 3 girişi mevcut

Ekran, kamera : MacBook Air ile iPhone 4 ve daha yeni modeller, iPadler ve iPod touchlar ile ücretsiz Facetime araması gerçekleştirilebiliyor.
11 inç MacBook Air versiyonunda çözünürlük 1366 x 768 piksel, 13 inç modelinde ise 1440 x 900 piksel. Facetime kamerası ise 720p çözünürlüğe sahip. Miktofon ise çevre seslerini bloke ederek karşıya sesinizin net gitmesini sağlıyor.

Klavye : Arkadan aydınlatma özelliği sayesinde geceleri ışıksız ortamlarda harfleri daha kolay görerek klavyeyi kullanmanızı sağlıyor.

Ancak fiyat fayda ilişkisi incelendiğinde profesyonel, hafif, kolay taşınabilir ve hızlı kullanımı ile sirekli seyahat halinde olan çalışanların daha çok işine yarayabileceğini söylesek çok da yanlış olmaz. Oyunlar her ne kadar hızlı oynanabiliyor olsa da, küçük ekranı ile oyun maksatlı alımlar için de bu fiyatların fazla olduğunu değerlendiriyoruz.

Öncelikle laptop kullanım amacınızı belirledikten sonra model seçiminizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir