League of Legends Oyun İncelemesi

League of Legends ( LOL ), bilindiği üzere yıllar önce ücretsiz oynanabilen en büyük multiplayer oyunları arasında yerini almıştı. 2009 yılından bu yana role play oyunlar arasında örnek bir oyun olmaya devam etti.

Oyun hakkında özet bilgi verirsek:

  • Nedir : Warcraft3D den ilham almış RPG tarzı takımca oynanabilen bir oyundur.
  • Fiyat: Ücretsiz
  • Geliştirici ve yayımcı: Riot Games
  • Multiplayer: Online ve her takımda 10 oyuncuya kadar oynanabiliyor.

League of legend oyununun, genellikle 12 – 20 yaş grubuna hitap eden fantastik yanıyla bağımlılık yapma ihtimali bulunur. Ancak bazı mental hali rahatsız edici ve intihara sürükleyici oyunlar gibi yayımlandığı tarihten bu yana bir vukuatı bulunmamaktadır.

Yine de oyuna kendini kaptırmamak tüm oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da geçerlidir.

Oyundaki amaç karşı takımın karargahını yok etmektir. Karargaha ulaşana kadar zorlu savaşlar verilir. Düşük seviyelerde oyun biraz kabak tadı verebilir. Ancak seviye ile doğru orantılı olarak hasar verme gücü arttıkça oyuna ayrı bir tat verir. Bu açıdan düşük seviyelerde acemilik atmak ve oyuna biraz daha ısınma dönemi olarak bakmak gerekli.

League of Legends orta halli bir bilgisayar ile de oynanabilir. Bunun için dünyanın en iyi bilgisayarlarına sahip olmak zorunda değilsiniz. Ücretsiz olmasını da hesaba katarsak, ekonomiklik açısından başı çeken oyunlar arasına koyabiliriz.

Sürükleyici hikayesi, takım uyumu, ortak strateji oluşturma gibi öne çıkan özellikleri sayesinde daha uzun yıllar tercih edilen oyunlar arasında liste başlarında yerini koruyacak olan League of Legends oyununu henüz indirmediyseniz indirmek için buraya tıklayın.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir