Kadınlar için altın bilgiler

Kadın olmak başlı başına bir sorumluluk. Özellikle çalışan kadınların yoğun bir iş gününden sonra, eve ulaşıp dinlenmeden önce adeta mesaiye devam etmesi, ve bu stresle başa çıkabilmesi için ev işlerinde pratik bilgileri kullanabilmesi ve kendilerine biraz daha fazla dinlenme zamanı ayırabilmesi gerekiyor.

Nedir bu bilgiler?

Evi çekip çeviren kadındır şüphesiz. Uzaktan çok kolay gelen 15 dakika içerisinde yenen yemekleri hazırlayan evin hanımı, bazen saatlerini yemek hazırlığına verebiliyor. Tabi yemekle ilgili olan kısım sadece hazırlık değil. Yemek sonrası masayı toplamak ve bulaşıkları makineye yerleştirmek oldukça zaman alıcı işler.

Ev işleri tabiki sadece yemekten ibaret değil. Yardımcısı olmayan bir kadının çamaşırları yıkaması, ev temizliği ile ilgilenmesi beklenir. “Çamaşır yıkamak da nedir makineye atarsın yıkar” diye cümle kurulduğunda, adeta kadının başından kaynar suyu dökmüş olursunuz. Çünkü çamaşır yıkamak demek onun için makineye çamaşırları makineye koymak değildir. Belki de saatler sürecek ütü maratonudur.

Ev temizliğine ise değinmeye gerek yok. Zor ve zaman alan bir iş olduğunu herkes bilir. Evde ilgilenecek bir çocuğun varlığı ise bu mesaiyi iki ile çarpmanız demektir.

Gördüğünüz gibi kadının iş ve ev dışında kendine ayıracağı zamana hiç değinmedik değil mi? Kadında her insan gibi yemek yiyen, duş alan, kişisel temizlik yapması ve kendine has stres faktörleri ile başa çıkması gereken sosyal bir birey. Pratik olamayan bir kadının tüm bu yoğun gün içerisinde bir de kendine vakit ayırması sizce de mucize olmaz mıydı?

Kadın ne yapmalı?

Bir kadının pratik bilgiler ve onları kullanabilme becerisinden uzak olması kendini ihmal etmesi demektir. Kuaföre ayıracak zamanı yoksa kendi güzellik ve bakım işlerini halledebilmesi, pratik ve hız kazandırıcı yemek hazırlama yöntemlerini bilip uygulaması, ufak tefek sağlık problemlerinin üstesinden gelebilmesi gerekir.

Nitekim bir kadın bu becerileri kendine kazandırmadığı takdirde, hayata küsen, sürekli şikayet eden biri haline dönüşebilir.

Bu yüzden kadınlar için altın bilgiler onların hayatlarında olmazsa olmazlardandır. Unutmamak lazım kadın mutsuz ise, tüm ev ahalisine bu durum yansıyacaktır.

Kadınso yayımlarıyla çeşitli pratik ve bilinmesi gereken altın kuralları kullanıcılarına sunuyor. Sıkıştığınız zamanlarda çalacak bir kapınız var unutmayın…

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir