İyi Isınmak İçin Petek Temizliği ve Bakımı Yaptırın

Kış aylarının en büyük sorunudur, ısınma. Isınmak için doğalgaz faturalarını hiç düşünmeyiz. Fatura geldiğinde ise o kadar yüksek fatura gelmesine rağmen ısınamamaktan yakınırız. Bunun aslında belirli başlı birçok nedeni olabilir. Apartmanınız veya müstakil evinizin ısı yalıtımının olup olmaması veya pencerelerinizin kış koşullarına uygun olup olmaması bu nedenlerden bir kaçıdır. Ancak genellikle ısınamamanın çoğu evde bir sebebi vardır. Bu da kombi petek temizleme dir. Birçoğumuz kombinin ve peteklerin temizlenmesi gerektiğini bilmeyiz. Birçoğumuzda temizleriz ama bu temizlik yeterli olmaz. Peteklerde zaman içerisinde balçıklanma, kireçlenme ve böceklenme gibi sorunlar meydana gelir. Bu tarz sorunlar bizim evde basit yöntemlerle halledebileceğimiz sorunlar değildir. Bizim yaptığımız temizlik bunların tamamının temizlenmesine yetmez. İşte bu yüzden bu konuda uzman kişilerden yardım almamız gerekir. Ayrıca bu işi her yapana da güvenip teslim etmemek gerekir. Çünkü kombi ve doğalgaz sorunları can kaybına neden olacak büyük dertler açabilir başımıza. Senede bir defa mutlaka güvenilir firmalar yardımıyla temizletmelisiniz.

imageTeknoloji her alanda olduğu gibi kombi, petek temizliği gibi konularda da uygun makineler geliştirmiştir. Uzman firmalarda bu teknolojik makine yardımıyla temizleme yapılır. Bu cihaz yardımıyla genellikle banyolarda bulunan havlu panlardan girilerek kuvvetli basınca sahip bu cihazla temizlik yapılır. Havlu panlardan tesisata girilir. Ve tesisatın diğer ucundan bütün pislik, balçıklanma, böceklenme ve kireçlenme problemi giderilir. Bu cihaz sayesinde kombi petek temizleme yapılırsa eğer tesisat daha yeni takılmış kadar temiz olur. Böylece ısıyı yayma ve ısı akışı daha hızlı olur. Böylece tesisatınızın temizlenmiş olması sayesinde daha az yakıtla daha çok ısınabilirsiniz. Yakıt masrafından tasarruf da etmiş olursunuz böylece.

Yılda bir defa ister petekli olsun ister yerden ısıtmalı tesisatınızın mutlaka temizliğini yaptırın. Temizleteceğiniz zaman bu konuda uygun teknik donanım ve ekibe sahip uzman bir firmayla anlaşmanız yeterlidir. Firma geliyor ve temizliği yapıyor. Ayrıca bu firmaya evinizin petekle mi yoksa yerden ısıtmayla mı ısındığını söylemeniz gerekir. İkisinin temizliği farklı basınç kuvvetli makineyle yapılıyor.

Ayrıntılı bilgi için : http://www.e-petektemizligi.com ziyaret ediniz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.

İyi Isınmak İçin Petek Temizliği ve Bakımı Yaptırın için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. Sertaç İnan  yorumladı. 00:51 - 17 / 11 / 2014:

    Çok faydalı bilgiler teşekkürler

  2. depo raf  yorumladı. 13:47 - 27 / 02 / 2015:

    Çalışma ofislerimizde her yıl düzenli olarak bu bakımı yaptırırız. Yakıttan tasarruf için bence cok gerekli..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir