iPhone Ekranı Dönmüyorsa Ne Yapılmalı

iPhone ekranınız dönmüyor ise muhtemelen korkulacak bir probleminiz yoktur. Ekranı tekrar döndürebilmek için öncelikle durum çubuğunda bulunan daire içerisindeki kilit işaretinin parlak yani aktif olup olmadığını kontrol edin. Muhtemelen sorununuz bundan kaynaklanıyor olabilir. Eğer kilit simgesi aktif konumda ise, üzerine dokunarak tekrar pasif hale getirin. Ekranınız bundan sonra tekrar eski haline gelecektir.

Kilidi pasif hale getirmek için ekranı aşağıdan yukarıya kaydırdıktan sonra, kilidin üzerine dokunun ve parlak olmadığını kontrol edin. Daha sonra durum çubuğunuzda aktif bir kilit simgesi kaybolacaktır.

Kilidi pasifleştirdim hala ekranım dönmüyor ?

Bu durumda aşağıdaki adımları izleyerek sorunu gidermeye çalışın.

  1. Öncelikle iOs sürümünüzün güncelliğini denetleyin, eğer güncel değil ise son sürüme yükseltin.
  2. iPhone ekran dönmeme problemenizin devam etmesi durumunda, iphone’ununuzu yeniden başlatın.
  3. Ekran kilitli kaldı ise, iPhone’ununuzu yedekledikten sonra geri yükleyin.

DİKKAT :

Geri yükleme esnasında dikkat ! Aygıtınızı geri yükleme esnasında, iPhone’ununuzda bulunan kişileriniz, telefon numaralarınız vb. bilgileriniz kaybolacaktır. Bu sebeple geri yüklemeden önce mutlaka verilerinizi yedeklemeyi unutmayın!

iPhone veya iPad’inizi geri yüklemeden önce iTunes’un son versiyonunun yüklü olduğundan emin olun ve bilgilerinizi yedeklemek için iTunes’u kullanın, bazı bilgilerinizi bilgisayarınıza da yedekleyebilirsiniz. iOS 6 veya daha sonra sürümleri kullanıyor iseniz, Ayarlardan iCloud seçeneğinde bulunan iPhone’unumu bul uygulamasını kapatın.

iPhone/iPad geri yükleme nasıl yapılır ?

  1. Cihazınız ile adaptörü irtibatlayan kabloyu kullanarak, cihazınız ve bilgisayarınızı irtibatlayın.
  2. iTunes otomatik olarak açılacaktır. Açılmadıysa manuel olarak açarak cihazınızı seçin.
  3. Özet sekmesinden Geri Yükle’yi tıklayın.
  4. Tüm bilgileriniz ve içeriğinizi silerek aygıtınızı fabrika ayarlarına geri yüklemek istediğinizi onaylamak için Geri Yükle’yi tekrar tıklayın. iTunes aygıtın yazılım dosyasını indirir ve aygıtınızı geri yükler.
  5. Aygıtınız, fabrika ayarlarına geri yüklendikten sonra yeniden başlayacaktır. Bu adımların ardından “Ayarlamak için kaydırın” karşılama ekranını belirir. Cihazınızı yeni olarak ayarlayabilirsiniz veya önceki bir yedeklemeyi kullanabilirsiniz. Hücresel servisi olan bir iOS cihazını geri yüklediyseniz, aygıtı ayarlama işleminiz biter bitmez aygıt etkinleştirilir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir