iPhone 6S Tasarımı

“S” serisi iPhone modellerinde Dizayn değiştirmeyen Apple bu geleneği iPhone 6S ve 6 Plus modellerinde de devam ettirecek. iPhone 6S ailesine ait arka panellerin internete sızmasından sonra sıra ön panale geldi. Son zamanların güvenilir istihbarat kaynağı Fransız menşeli Nowhereelse web sitesi iPhone 6S’in seri üretimde olduğunu gösteren bir çok fotoğrafını yayımladı. Söz konusu fotoğraflar iPhone 6S’in ön panelini gözle görülür bir şekilde ortaya koyuyor.

iPhone 6’dan iPhone 6S’e geçişte dizayn tarafından herhangi bir farklılıktan söz etmek mümkün değil. iPhone 6S’te Force Touch ekran teknolojisinin var olmasından kaynaklı kalınlık 0.2 ya da 0.3mm artacak. Bu kalınlığın arka taraftaki kamera çıkıntısını hemen hemen gidermesi bekleniyor. Apple, “S” kuşağı iPhone’larda, donanım açısından yükseltmenin yanı sıra, bir önceki modelde kullanımı rahatsız eden tasarımsal bazı geliştirmelere de yer veriyor. Daha önce iPhone 6 Plus’ta bükülme sorunu uzun bir süre gündemi meşgul etmişti. Apple bu durumun bir daha yaşanmaması için dayanıklılığı artırılan daha dayabir metal malzemeyi iPhone 6S Plus’ta kullanacak.

iPhone 6S’te en büyük farklılık kasa içerisinde olacak. 11.8 cm büyüklüğünde 1.334 x 750p çözünürlüklü ekranın kullanılacağı iPhone 6S’e Apple A9 işlemcisi güç sağlayacak. Ax serisi işlemcilerde hem CPU hem de GPU bölümünde her dönem mükemmel bir iş çıkaran Apple, bunu durumu kendi tasarladığı A9 işlemcisinde de devam ettirecek.

2GB RAM, iOS 9 işletim sistemi, 4K video kaydı gerçekleştiren 12MP arka kamera ve 5MP ön kamera iPhone 6S’in öne çıkan diğer özellikleri olacak.
iphone 6s arka panel
iphone 6s ön panel
iphone 6s

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir