Iphone 6 geliyor

Iphone 6 ne zaman çıkacak, Iphone 6 özellikleri ne olacak, Iphone 6 fiyatı ne olacak ve beklenen bir çok soruya cevap vermeye çalışacağız.

Apple hakkında yıllardır söylenen çeşitli dedikodularda Ipnone 1’in piyasa çıkışından itibaren Iphone 7’e kadar zaten prototiplerin mevcut olduğu belitiliyordu. Serilerin çıkış zamanlarına bakıldığında aralarındaki sürelerin özenle seçilip, o şekilde piyasaya sürüldüğünü görebiliriz. En ilginç nokta ise her çıkan seriden önce ios işletim sistemine de güncelleme gelmesi. Bunun sonucunda ise ne oluyor, eski Iphone yeni ios sürümünü kaldıramıyor ve kullanıcıyı telefonunu değiştirmesi için zorluyor. Çok profesyonelce düşünülmüş bu stratejinin ise ne kadar tuttuğunu tartışmaya bile gerek yok…

Iphone 6 özellikleri ne olacak

Akıllı telefonlar yavaş ve sindirerek geliştiriliyor. Böylece teknoloji anında kullanıcıya ulaştırılmadan yavaş ve alıştırılarak sunuluyor. Böylece kullanıcıda sürekli daha iyisini alma isteği oluşturuluyor. Dikkatli bakıldığında ise her seride köklü değişiklikler yapılmıyor. Ekran farklılığı, hız farklılığı, görüntü farklılığı ve benzer farklılıkların haricinde nadiren köklü değişiklikler görüyoruz.

Iphone 6 özelliklerinden bahsedecek olursak ; Ekranının 6 inch olması bekleniyor. Pil gücündeki ilk değişikliği Iphone 6 versiyonunda göreceğiz. Apple 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçiş yapacak. Ayrıca Iphone 6 ios 7 ömrünü doldurmadan hemen önce piyasaya sürülerek ios 8 ile devam edecek. Iphone 6 ile beraber enteresan bir değişiklik daha geliyor. “Hover Touch” isimli uygulama ile spor yaparken elinizi ekrana dokundurmadan kullanabileceksiniz. Malum spor esnasında yaktığınız kaloriyi görmek için uygulamaya girmeniz gerekiyor. Ancak terli bir şekilde telefona dokunmak ve iz bırakmak yerine dokunmadan uygulamaya açabiliyorsunuz.

Iphone 6’nın en düşük hafızası 32 GB olarak piyasaya sürülecek. Kamera 13 Megapiksel olacak. Bazı çevrelerde ise en büyük problem olan şarj etme sıkıntısına çare bulunacağı ve artık Iphone 6 ile bu sıkıntının güneş enerjisi ile şarj sistemi kullanarak aşılacağı konuşuluyor. Tabi bu kısmı henüz söylenti.

Iphone 6 fiyatı ne kadar olacak ?

Her akıllı telefon fiyatında olduğu gibi yine bu seride de yurt dışı ve yurt içi fiyatlarını ayırmak gerekiyor. Iphone 6 yurt dışı fiyatı 600 $, Iphone 6 Türkiye fiyatı beklentisi ise 2500 – 3000 TL civarında.

İŞTE IPHONE 6’NIN REKOR KIRAN TANITIM VİDEOSU

iphone 6

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , , ,

Iphone 6 geliyor için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. mersin evden eve nakliyat  yorumladı. 12:12 - 26 / 04 / 2014:

    güzel bir telefon teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir