İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

internetten para nasıl kazanılırİnternetten nasıl para kazanılır ?

Genellikle çalışmayan yetişkinlerin ve öğrencilerin en fazla sorduğu sorulardan biri… İnternet nasıl kazandırır, neler yapılabilir, geliri ne kadar olur, işte bunlar seçilen yöntem ve bu yöntemin kalitesi ile ilgilidir.

İnternetten para kazanmak için neler yapılabilir ?

Bir çok yöntem bulunsa da en fazla kullanılan para kazanma yöntemlerini aşağıda paylaşmaya çalıştık. Bu örnekler daha da çoğaltılabilir.

 • Websitesi açarak reklam, link, ürün veya hizmet satışı
 • Youtube kanalı ile video yayını ve buna bağlı reklam geliri
 • Yazılımcılık, tasarımcılık
 • Hazır yazılım satışları
 • Mail list satışı
 • Sözlük tanıtımları
 • Ücretli SEO çalışması
 • Facebook ve Twitter gibi sosyal medya reklamcılığı
 • Sosyal medya takipçi satışı
 • Makale yazarlığı

Biz bunlardan makale yazarlığına değinmek istedik. Çünkü diğer yöntemler teknik bilgi ve uzun süre internette zaman geçirme gereksinimi doğuran seçenekler. Makale yazarlığında ise sadece kaleminizin güçlü olması ve üretken olmanız yeterli oluyor. Lakin bir çok kalitesiz ve internet yazarlığının bazı kurallarını gözardı ederek makale yazan kişi bulunmakta. Bu kişiler kalitesiz işinin karşılığında ya hiç kazanamıyor, ya da attığı taş ürküttüğü kuşa değmiyor.

Makale yazarlığı internet ortamı için ayrı bir kulvar. Çünkü yazılan makalelerin okuyucuyu sürüklemesi, başka makalelere yönlendirmesi, bu sayede okuyucuyu sitede tutabilmesi lazım. Ayrıca bu makalelerde arama motoru optimizasyonu internet yazarlığına ayrı bir dikkat gerektiriyor. SEO kuralları ile uyumsuz makalelerin başarılı olma ihtimali de düşük. Kalitesiz, bir çok kelimeyi tekrar eden sürekli aynı cümleleri tekrarlayan yazılarda okuyucuyu sitede tutamadığı gibi websitelerinin de kalitesizleşmesine yol açabiliyor.

Makale nasıl yazılır ?

İnternetten para kazanmak için öncelikle kaliteli bir kaleme ve makale kurallarına uygun yazılar yazmak gerekmektedir. Makale, asla ve asla sadece akla gelenlerden oluşan düşünce topluluğu değildir. Mutlaka somut bilgilere ve verilere dayandırılmalı, düşünce bunlar ile desteklenmelidir. Tabi imla kuralları da olmazsa olmazlardandır. Mutlaka giriş gelişme ve sonuç bölümleri bulunmalıdır.

İlk dönemlerde kaliteli bir kaleminiz olsa da, referans amaçlı bir kaç kişi ile ücretsiz veya çok düşük fiyatlardan çalışmak gerekir. Bu referanslar sayesinde isminiz duyulacak, yaptığınız işin kalitesinin karşılığını maddi olarak katlayacaksınız. Öncelikle makale yazmak için gerekli bilgileri edinmeniz ve deneme makaleleri yazmanız faydanıza olacaktır.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , ,

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


 1. Hasan Kaya  yorumladı. 18:55 - 12 / 11 / 2013:

  İyi günler arkadaşlar.Güzel bir makale olmuş. İnternetten para kazanmanın birçok yolu mevcuttur. Blog yazmak ve Anket doldurmak gibi yöntemlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Şu an bende internetten para kazanmaktayım, sizlere şu siteyi öneririm : nasilparakazanirim.gen.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir