İnternet yazarlığı

İnternet yazarlığı, web dünyasının artık çok büyük ticaret hacimlerine ulaşması ile büyük önem kazandı. Ürün ve hizmet pazarlayan şirket ve kuruluşlar satışlarının veya reklamlarının önemli bir kısmını internet ortamından sağlamakta, bu sebeple reklam ve web siteleri için iyi bütçeler ayırmaktalar. Lakin günümüzde internet platformunda bulunmayan üretici ve satıcılar toplam satışlarının %30 oranında azaltmış oluyor.

5Online satış veya pazarlama yapmak için sadece web dünyasına girmek de yeterli değil. Çünkü internet ortamında da tıpkı gerçek dünya gibi ciddi bir rekabet mevcut. Öncelikle bu rekabet gücünü kazanma da web sitesi için yazılan güçlü içeriklere bağlı. Bu sayede arama motorlarında yükselerek rakip firmaların önüne geçmek ve satış hacmini büyütmek gerekiyor. Güçlü Kalemler, mevcut web sitelerinin kuruluş amacı misyon ve vizyonunu ele alarak analiz ediyor, ve buna göre hedef kelimeleri belirleyerek içerik danışmanlığının yanı sıra rekabet ortamını da değerlendirerek arama motorlarına uygun kaliteli içerikler ile web sitesini güçlendiriyor ve rekabet ortamına girmesini sağlıyor.

Güçlü Kalemler kabiliyetleri neler?

  • Web sitesi hedef kelime analizi ve anahtar kelime belirleme
  • Rekabet ortamını değerlendirerek zamana yayılan içerik derlemesi
  • web sitesi için arama motoru dostu makale yazarlığı
  • web sitesi içeriğinin değerlendirerek düzenleme yapma

İçerik danışmanlığı ne işe yarar?

Arama motoru dostu kaliteli içerikler, kullanıcıyı web sitesinde tutmayı başarır. Arama motoruna uygun yazılan makalelerde, internet kullanıcısının hangi kelimeleri aratabileceği göz önünde tutularak buna uygun içerikler üretilir. Yavaş yavaş yükselen web sitesi ilk sıralara yerleştiğinde tıklanma oranı yükselecek böylece satış yapma ihtimali de doğru orantılı olarak artacaktır. Makale yazdırmak isteyen firma sahiplerinin de fikirleri ve maksadı etüt edilerek çalışmalara yön verilir. Google ilk sayfa 1. Sırada olan bir web sitesinin %50 ihtimalle tıklandığını varsayarsak ve her giren 10 kullanıcıdan birinin alım yaptığını ön gördüğümüzde, aylık 1 milyon aranma hacmine sahip anahtar kelimede ilk sıradaysanız, ayda toplam 500 bin kişi sitenizi ziyaret edecek ve bunların 50 bini ticaret yapmış olacaktır. Bu sebeple internet yazarlığı büyük önem taşır.

Makale siparişi için tıklayınız.

Güçlü Kalemler İletişim sayfası için tıklayınız.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.
Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir