İNTERNET SİTESİNDEN PARA KAZANMAK 

para nasıl kazanılırÇoğumuzun bir siteyi açma nedenlerinden biri para kazanmaktır. Bir çok insan da sadece sitesini bunun üzerine kurduğundan hataya düşüyor ve rant kaybediyor. Siteden para kazanmanın yolu sitenizi bir reklam sitesi haline veya online satış mağazasına getirmek değildir.

İnternet sitesinden nasıl para kazanılır ?

Sitenizden para kazanmanız için ilk önce ilgi çekecek paylaşımlar yapmalısınız. Bir süre bunu devam ettirip, sitenizi tanınır hale getirdikten sonra fazla abartmadan reklam almalısınız fakat reklamı alırken düşük ücretli almamalısınız. Sitenizin değeriyle ölçüşen değer kadar reklam almalısınız ve bu reklamların işe yarayacağı miktarda da ziyaretçiniz olması lazım. Çünkü ne kadar çok reklam almış olsanız da buradan gelecek ücreti arttıracak olanlar sayfanızı ziyaret eden ziyaretçilerdir.

Sitenize alacağınız reklamların iki ana yöntemi vardır. Banner reklamlar oldukça yaygındır ve banner reklamları sitenize almak oldukça kolaydır. Ödeme tıklama başına ve ödeme başına iki türü vardır. Tıklama başına olan ödeme stilinde reklamınıza her tıklayan kişi başına hesabınıza para yatar. Ödeme başına stilinde ise reklam vermek isteyen kişiye belirli bir fiyat verirsiniz, ve reklam sahibi size onu belirlediğiniz tarihlerde öder.Ödeme başına daha garanti ve kesin bir para kazanma yöntemi olarak görünüyor fakat ne yazık ki çoğunlukla bu reklamları isim yapmış büyük siteler kapıyor.

Tıklama başına ödeme stilinde fazla para kazanamayabilirsiniz ama iyi hedeflenmiş bir reklam alırsanız tıklama başına da fazla ücret alabilirsiniz.Daha önceden de bahsettiğimiz gibi ilk başlarda bu tıklama başına fazla ücret almak için de sitenizin iyi bir şekilde tanıtımını yapmalısınız.

Sitenizden para kazanabilirsiniz, bu para kazanma düşünceniz hosting, domain ücretini ödemek olabilir fakat siteniz çok büyük bir ün yakalamadığı sürece siteden gelen parayla hayatınızı sürdürmeniz mümkün değildir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: