İngilizce İsimler ve Hayatımıza Etkileri

İngilizce EğitimBebeklere isim verirken dikkat edilmesi gerekir. İsimlerin analizi, isimlerin hayatımıza etkileri özellikle astroloji ile ilgilenenlerin ilgi odağıdır. Gezegenlerin harfleri nasıl etkilediğini araştıran Akrofonoloji bilimi ilgi alanına girer. Harfler karşılığı olan gezegenlerin özelliklerini taşır. İsim analizleri yapıldığı zaman aynı ismi taşıyanların özelliklerinin de burçlar gibi aşağı yukarı aynı özellikleri taşıdıkları görülür. İngilizce kız isimleri de aynı şeklide değerlendirilir. İsimlerin karakter ve kişilik üzerindeki etkileri çok yüksektir. İsimlerin içindeki harflerin titreşimi çok önemlidir. Örneğin kariyer konusunda K harfinin önemi büyüktür. A ile başlayan isimleri taşıyan kişilerin enerjileri çok yüksek olur. S harfi ile başlayan isimlerde çok iyi projeler üretir. Dünyaca ünlü pek çok yıldız kendi isimlerinin dışında almış oldukları isimlerle tanınır. Bono olarak bildiğimiz solistin gerçek ismi Paul Hewson’dur. Carmen Electra ismin alan ünlü yıldızın gerçek ismi Tara Patrick’tir. Sir Elton John ise gerçekte Reginald Dwight’tır. Sting adını alan ünlü şarkıcının gerçek adı Gordon Sumner’dır. Özenli çalışmalar ile seçilen isimler sanat ve Show dünyasındaki bilinirliği artırmak amacı ile seçilir. İçinde S harfi olan isimlerin mimar, mühendis, yazar ve gazeteciler için uygun isimler olduğu tespit edilmiştir. Sarah, Shane, Sydney gibi örnekler verilebilir. İçinde L harfi geçen İngilizce isimlerin sanatsal her alanda başarılı oldukları gözlemlenmiştir. Laura, Lillia, Leslie gibi örnekler verilebilir. İçinde C bulunan isimler ise özellikle güzel sanatlarda başarılı olabilir. Caroline, Cassandra, Catherine, Chiristina, Crystal gibi örnekler verilebilir.

Özlü sözler gereksiz ayrıntılardan uzak olarak söylenmiş kısa cümlelerdir. Mutlaka bir deneyime dayanarak, yaşanmış olaylarla söylenen özlü sözler yer geldiğinde olaya bilgelik duygusu katar. İngilizce özlü sözler ve anlamları kelimeleri birebir çevirerek anlamına ulaşamaz. Özlü sözde kullanılan kelimelerin yanı sıra hayata kattığı değer hakkında fikir ve bilgi sahibi olmak gerekir. İngilizce ’de kullanılan özlü sözlere örnekler verilebilir. Don’t let your fears stand in the way of your dreams/korkularının hayallerinin önüne geçmesine izin verme. Earlybirdcatches the worm/erken uçan kuşyemini kapar cümlesi Türkçe ’de kullanılan erken kalkan yol alır özlü sözü ile aynı anlamı taşır. You never get a second chance to make a first impression/ilk izlenimi yaratmak için asla ikinci bir şansın olmaz. Real love is perpetual/gerçek aşk sınırsızdır. Life is too important to be taken seriously/hayat ciddiye alınacak kadar önemlidir. With love and patience, nothing is impossible/sevgi ve sabırla hiçbir şey imkânsız değildir. True love is like a ghost, everyone talks of it few have seen it/gerçek aşk bir hayalet gibidir, herkes konuşur ancak çok az kişi görür.

İngilizce hayat ve başarı için son derece önemli bir dildir. Dünya üzerinde 2 milyar insanın bu dili konuştuğu düşünüldüğünde İngilizce öğrenmenin ne kadar kaçınılmaz bir durum olduğu açıkça görülür. İçinde bulunulan küresel çağda her alanda karşılaşılan dil özellikle tıp, havacılık, bilişim ve ticaret olmak üzere kullanılan başlıca dildir. Dil sadece kitaplardan öğrenerek konuşulamaz. Anadili İngilizce olan eğitmenlerle çalışmak ciddi ölçüde yol alınmasını sağlar. İngiltere’ye eğitim amacıyla gidenlerin sayısı her yıl artmaktadır. Öğrenilmek istenen dilin alınan eğitimlerin yanında hayatın içinde yaşarken pratik yapılması büyük önem taşır. Dilin anadil olarak konuşulduğu ülkede seyahat etmek, yemek yemek, sanatsal faaliyetlere katılmak, alışveriş yapmak dili yaşam içinde kullanmak için kaçırılmayacak fırsatlar sunar.

Bu imkâna sahip olmayanlar kendi seçtikleri saatlerde ve program dâhilinde konuşarak öğrenmek için fırsat yaratmalıdır. Aynı işe başvuran adaylar içerisinde İngilizceyi anadili gibi konuşabiliyor olmak avantajlar sağlar. Günümüzde artık tek bir yabancı dil bile yeterli olmamaktadır. Dili sadece okuyabilmek, yazabilmek yetmez. Dili gerektiği gibi konuşabilmek, yeri geldiğinde espriler yapabilmek, karşımızdaki kişinin söylediği İngilizce özlü sözleri anlamak, günlük hayatı devam ettirecek kadar anlaşılır bir şeklide öğrenmek gerekir.

Ayrıntılar: www.konusarakogren.com/blog

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.
Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir