Google Reklamlarından Nasıl Para Kazanılır ?

Küçük blog ve websitesi sahiplerinin olduğu kadar büyük e-ticaret ve websitelerinin de başlıca gelir kaynakları Google reklamlarıdır. Peki Google Adsenseden nasıl para kazanılır ?

Google Adsense ile para kazanmak için öncelikle onaylanmış bir Adsense hesabı edinmeniz gerekir. Bunun için Google Adsense resmi websitesine giderek kayıt olduktan sonra ev adresinize bir pin gelecektir. Bazen bu başvurular kabul edilmeyebilir. Google adsense başvurunuzun kabul edilmesi için gerekli yönergeleri okuyabilirsiniz. Ancak temel Google yönergeleri, Adsense için de aşağı yukarı aynıdır. Yani belli bir yaşı aşmış, özgün, kaliteli, belirli sayıda içerik girilmiş bir websitesi ile başvurmanız halinde kabul edilmemesi için bir neden yoktur. Bu adsense hesabınızı legal içerikli diğer websitelerinizde de kullanabilirsiniz. (Maksimum 5 websitesini aşmayın)

Mevcut bir adsense hesabınız var ve geliriniz düşük ise, Adsense gelir artırma yöntemleri yazımızı okuyunuz.

Google Reklamlarından Nasıl Para Kazanılır ?

Google reklamlarından para kazanmak için yukarıdaki adsense kayıt olma işlemini tamamlamış olmanız gerekir. Onaylı bir adsense hesabınız var ise artık websiteniz veya webstelerinize uygun reklamları yerleştirebilirsiniz. Adsense hesabınızda istediğiniz renk ve boyutta reklamlar oluşturabilir ve kodları websitenize entegre edebilirsiniz. Adsense yönergelerine göre bir sayfada maksimum 3 reklam gösterilebilir. Bu reklamlar splash ya da pop-up biçiminde gösterilemez. Reklamların kullanıcıyı zorlayıcı şekilde yerleştirilmesi de yasaktır. Bu kurallara uyduğunuz takdirde adsense hesabınızın iptal edilmesi çok zordur. Kısacası hiç bir zaman illegal yöntemlere başvurmayın. Size illegal gelen emin olun Google açısından da illegaldir.

Google reklamlarından para kazanmak için sadece adsense hesabınızın onaylanması ve reklam yerleşimi yeterli değildir. Doğal olarak websitenizin iyi bir ziyaretçi sayısına sahip olması gerekir. Ziyaretçi çekemeyen bir websitesinin reklamdan para kazanması mümkün değildir. Örneğin günlük 1.000 ziyaretçiniz varsa, ortalama reklam tıklama sayınız iyi bir yerleşimle 20 adettir. Ve bu kazanç ortalama 0.2 TL x 20 = 4 TL dir. Yani ayda 120 TL kazandırır. Ne kadar fazla ziyaretçi çekerseniz kazancınızı o kadar fazla artırmış olursunuz. Google tıklama başı kazandıran reklamlara sahiptir. Yani ziyaretçinin sadece reklamı görmesi yetmez, tıklaması gerekir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir