Google Pagerank Güncellemesi Aralık 2014

Google pagerank güncellemesi ne zaman ? Google pagerank güncellemesi aralık 2014 tarihinde gerçekleşecek mi ? Google pagerank güncellemesi ile neler yaşanacak?

İşte bu sorulara cevap aramaya çalışacağız. Bu arada hemen belirtelim, Google algoritma çalışmalarına devam ediyor… Bu sebeple 2014 Google pagerank güncellemesi muhtemelen 1 kez gerçekleşecek. Daha önceki yazılarımızda 4 kez olacağını tahmin etmiştik. Fakat öyle gözüküyorki uzun süredir algoritma çalışmalarını sürekli güncelleyen Google’ın daha önemli işleri henüz bitmedi.

Google pagerank yükseltmekGoogle Pagerank Güncellemesi Ne Zaman Yapacak ?

Geçen yıl boyunca Google sürekli algoritma çalışmaları üzerinde çalıştı, ve pagerank güncellemesini sadece 1 kez yapmıştı. Bu yılda durum değişmedi, çalışmalar devam ederken pagerank güncellemesi için şirket fazla zaman ayıramıyor. Yani bu yılda yüksek ihtimal ile Google pagerank güncellemesi aralık 2014 tarihinde gerçekleşecek.

Pagerank değeri önemli mi?

1-2 yıl öncesine kadar pagerank değeri çok önemli görülüyordu. Fakat Google yeni dönemde artık algoritmaya ve buna bağlı olarak kendisinin uygun gördüğü siteleri yükseltmeyi ve kaliteyi artırmayı daha çok amaçlıyor. İşte bu yüzden pagerank değerinden çok, içeriğinizin kalitesi ve okuyucuya verdiğiniz bilgi daha fazla ön planda. Eskiden olduğu gibi çok fazla footer link veya backlink çalışması yapmak yerine, sitenizle konu ve içerik olarak uyumlu kaliteli bir kaç siteyle işbirliği yapmanız daha makbul. Böylece Google gözünde daha fazla otorite sahibi olabilirsiniz.

2014 Google Pagerank Güncellemesi İle Neler Yaşanacak ?

Google Pagerank Güncellemesi Aralık 2014 tarihinde gerçekleşmesi halinde, bir çok websitesinin Pagerank değeri ve arama sıralaması değişecek. Bunun sebebi yanlış bilinen uygulamaları bir çok webmasterın halen inatla uyguluyor olması. Kalitesiz, paraphrase, kopya içerikler ile, içerik sayısını yükseltmeye çalışmak en büyük hatalardan. Hep birlikte göreceğiz ki, az fakat kaliteli içerik paylaşan web siteleri daha ön sıralardaki yerini alacak. Kaliteli içeriğin önemini şu şekilde açıklayalım.

Örneğin sitemizin anahtar kelimesi “Solitaire Oyna” olsun. Bu anahtar kelime üzerinde çalışıp, hiç yükselemeyebiliriz. Sitemizden örnek verirsek, Google ilk sayfada yer alıyor. Bu sitenin Google Pagerank Güncellemesi kelimesinde veya WordPress üye giriş eklentileri kelimesinde ilk sayfada yer alması size biraz tuhaf gelebilir. Fakat kaliteli bir içeriğin site konusuyla alakası olmaması bile arama sıralamasında gerilerde yer almasını sağlayamıyor. Google’ın yeni algoritmalarında site konularıyla alakalı içeriğin bulunması yerine kaliteli her türlü içeriğin yer alabileceği ve yukarılara taşınabileceğini hedefliyor ve uyguluyor. Bu yüzden doğru bilinen yanlışlardan vazgeçme zamanı geldi. Yeni düzene ayak uydurmanız temennisiyle, iyi pagerank değerleri dileriz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , ,

Google Pagerank Güncellemesi Aralık 2014 için yapılan yorumlar : 7 Yorum yapıldı


 1. Antalya Araç Kiralama  yorumladı. 09:32 - 20 / 11 / 2014:

  Bu işler bizleri yormaya başladı sürekli değişiklikler oluyor, bir yukarıdayız bir aşağıdayız , harcanılan paraların emeğin artık çok zor olduğu bir dönemdeyiz.

 2. film izle  yorumladı. 23:24 - 27 / 11 / 2014:

  Kesin bilgi mi peki bu? Çünkü bu ayın başında r10’da çıktı diye yazmışlardı ama çıkmamıştı 😀

 3. Rentacarss  yorumladı. 16:32 - 14 / 12 / 2014:

  Google nin bu tür algoritma değişkliği yağması her yönden iyi yeni sitelerede yer vermek gerekir. Belli klişelere oturtulmuş sitelerdeki tabular bu şekilde yıkılması sağlanıyor.

 4. Teknik Resim  yorumladı. 00:25 - 25 / 12 / 2014:

  2 Aylık sitem var halen pr degerine sahip olamadı neden olabilir?

 5. st  yorumladı. 19:25 - 25 / 12 / 2014:

  Henüz Pagerank güncellemesi yapılmadığından gayet normal.

 6. web tasarım  yorumladı. 14:19 - 08 / 01 / 2015:

  Pagerank güncellemesi hikaye oldu, artık başka şeyler var ki çok daha öndemli 🙂

 7. rent a car  yorumladı. 10:18 - 02 / 07 / 2015:

  Bu güncellemeler sayesinde yasal olmayan yollarla ve haksız yere ust sırarala cıkan fırmalar elenecektır aynı eylul 2014 de oldugu gıbı cok yakında gelecektır bu tarz bır guncelleme. adamlar haber sıtelerınden lınk alıyor haber sıtesının ornek 1000 sayfasın var ıse hepsınden lınk almıs boyle seo mu olur ıs mı olur ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir