Google pagerank güncellemesi ne zaman ? Google pagerank güncellemesi aralık 2014 tarihinde gerçekleşecek mi ? Google pagerank güncellemesi ile neler yaşanacak?

İşte bu sorulara cevap aramaya çalışacağız. Bu arada hemen belirtelim, Google algoritma çalışmalarına devam ediyor… Bu sebeple 2014 Google pagerank güncellemesi muhtemelen 1 kez gerçekleşecek. Daha önceki yazılarımızda 4 kez olacağını tahmin etmiştik. Fakat öyle gözüküyorki uzun süredir algoritma çalışmalarını sürekli güncelleyen Google’ın daha önemli işleri henüz bitmedi.

Google pagerank yükseltmekGoogle Pagerank Güncellemesi Ne Zaman Yapacak ?

Geçen yıl boyunca Google sürekli algoritma çalışmaları üzerinde çalıştı, ve pagerank güncellemesini sadece 1 kez yapmıştı. Bu yılda durum değişmedi, çalışmalar devam ederken pagerank güncellemesi için şirket fazla zaman ayıramıyor. Yani bu yılda yüksek ihtimal ile Google pagerank güncellemesi aralık 2014 tarihinde gerçekleşecek.

Pagerank değeri önemli mi?

1-2 yıl öncesine kadar pagerank değeri çok önemli görülüyordu. Fakat Google yeni dönemde artık algoritmaya ve buna bağlı olarak kendisinin uygun gördüğü siteleri yükseltmeyi ve kaliteyi artırmayı daha çok amaçlıyor. İşte bu yüzden pagerank değerinden çok, içeriğinizin kalitesi ve okuyucuya verdiğiniz bilgi daha fazla ön planda. Eskiden olduğu gibi çok fazla footer link veya backlink çalışması yapmak yerine, sitenizle konu ve içerik olarak uyumlu kaliteli bir kaç siteyle işbirliği yapmanız daha makbul. Böylece Google gözünde daha fazla otorite sahibi olabilirsiniz.

2014 Google Pagerank Güncellemesi İle Neler Yaşanacak ?

Google Pagerank Güncellemesi Aralık 2014 tarihinde gerçekleşmesi halinde, bir çok websitesinin Pagerank değeri ve arama sıralaması değişecek. Bunun sebebi yanlış bilinen uygulamaları bir çok webmasterın halen inatla uyguluyor olması. Kalitesiz, paraphrase, kopya içerikler ile, içerik sayısını yükseltmeye çalışmak en büyük hatalardan. Hep birlikte göreceğiz ki, az fakat kaliteli içerik paylaşan web siteleri daha ön sıralardaki yerini alacak. Kaliteli içeriğin önemini şu şekilde açıklayalım.

Örneğin sitemizin anahtar kelimesi “Solitaire Oyna” olsun. Bu anahtar kelime üzerinde çalışıp, hiç yükselemeyebiliriz. Sitemizden örnek verirsek, Google ilk sayfada yer alıyor. Bu sitenin Google Pagerank Güncellemesi kelimesinde veya WordPress üye giriş eklentileri kelimesinde ilk sayfada yer alması size biraz tuhaf gelebilir. Fakat kaliteli bir içeriğin site konusuyla alakası olmaması bile arama sıralamasında gerilerde yer almasını sağlayamıyor. Google’ın yeni algoritmalarında site konularıyla alakalı içeriğin bulunması yerine kaliteli her türlü içeriğin yer alabileceği ve yukarılara taşınabileceğini hedefliyor ve uyguluyor. Bu yüzden doğru bilinen yanlışlardan vazgeçme zamanı geldi. Yeni düzene ayak uydurmanız temennisiyle, iyi pagerank değerleri dileriz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: