Google pagerank güncellemesi aralık 2013

Kasım ayında yazdığımız Google pagerank güncellemesi hakkındaki tahminlerimiz kısmen gerçekleşti. Ocak ayında beklediğimiz Pagerank güncellemesi 5 Aralık itibari ile yapılmış bulunuyor.

google aralık pagerank güncellemesiAralık 2013 Google Pagerank güncellemesini incelediğimiz zaman Google’ın bu kez hakeden siteleri pas geçmeden derecelendirdiğini görüyoruz. Öyleki kopya içerikli siteler bu kez büyük oranda sand box veya sıfır pagerank ile cezalandırıldı. Sand boxa gitmeyen fakat pageranki düşürülen site sahiplerine içeriklerini tekrar gözden geçirmelerini, site içi SEO optimizasyonunu sağlamalarını öneriyoruz. 20 adet anahtar kelime yükü ile her kelimede üst sıralarda bulunmak mümkün değil. Mümkünse siteye en uygun ve en fazla aratılabilecek kelime öbeğini hedef kelime olarak seçerek uygun yoğunlukta kullanmanız gerekiyor, aksi halde Don Kişot gibi yel değirmenlerine saldırmaya devam edeceğiz.

Bir diğer önemli konu ise artık backlink ve link alımlarını nicelik değil nitelik olarak değerlendirmek gerekiyor. Tanıtım yazısı ile reklam yapmak ise farklı bir boyut kazandı. Tanıtım yazılarını siz veriyorsunuz ve içinde hedef kelimenize link geçiyor. Bunun yerine  hedef kelimenizde yazılmış yıllanmış bir yazıyı bularak, ilgili siteyle irtibata geçip bahse konu yazıda geçen hedef kelimelerinize link almanız size çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

Böylece 2013 yılında 2. Google pagerank güncellemesini de atlatmış bulunuyoruz. İyi pagerank alanlara daha iyisini, derecelendirmeleri düşürülenlere ise bir sonraki pagerank güncellemesinde başarışar dileyerek, bir sonraki tahmin yazısında buluşmayı ümit ediyoruz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:,

Google pagerank güncellemesi aralık 2013 için yapılan yorumlar : 10 Yorum yapıldı


 1. CAD CAM YAZILIM  yorumladı. 13:11 - 20 / 12 / 2013:

  Bilgiler için tskler

 2. Teknoloji Bloğu  yorumladı. 12:11 - 24 / 12 / 2013:

  Bana hiç uğramadı bile google 🙂

 3. barbi oyunu  yorumladı. 01:00 - 05 / 01 / 2014:

  benimki 1 oldu 🙂

 4. barbi oyunu  yorumladı. 01:00 - 05 / 01 / 2014:

  benimki 5 den 4 düstü garip bi güncelleme oldu

 5. oyun  yorumladı. 12:42 - 26 / 01 / 2014:

  İnternetten tek bir tıkla hemen oyun oynamaya başlama imkanı sunan vebunun için de herhangi bir ücret ödenmesini istemeyen flash oyunsitelerine hala pek çok yetişkin internet kullanıcısı önyargılı olarak yaklaşıyor. Bu sebepten ötürü bu ücretsiz ve zahmetsiz oyun imkanı sunan sitelere çocuklardan fazla yetişkinler giriyor olmasına rağmençoğu yetişkin internet kullanıcısı bu sitelerin başında keyifli saatler geçirdiğini söylemekten çekiniyor. Genel olarak çoğu insanınyalnızca çocuk oyunlarının oynandığını düşündüğü bu sitelere aslında yetişkinler çok daha fazla ilgi gösteriyor ve zaten bu sebepten çoğu online oyun sitesi takipçiyi kişi, bu online oyunları severek oynadığını gizlemeye çalışıyor.
  2 Kişilik Oyunlar,Ameliyat Oyunları,Araba Oyunları,Balon Oyunları,Barbi Oyunları,Bebek Oyunları,Ben 10 Oyunları,Boyama Oyunları,Çizgi film Oyunları,Dövüş Oyunları,Firiv Oyunlar,Giysi Oyunları,Macera Oyunları,Makyaj Oyunları,Manken Oyunları,Mario Oyunları,Savaş Oyunları,Spor Oyunları, Yarış Oyunları, oyunları ve daha da birçok farklı türünbulunduğu flash oyunlar artık her yaştan internet kullanıcısının beğenisine hitap edebilecek kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor. Zaten popüler herhangi bir flash oyun sitelerinin en çok tıklananlar bölümüne bakan herkes, bu sitelerin yetişkinler
  tarafından çocuklardan da fazla takip edildiğini anlayabilir.
  Hal böyle olunca da online oyun geliştiricisi firmalar her geçen gün daha da hızlı bir şekilde yeni oyunları piyasaya sürüyor. Ayrıca herhangi bir ücret ödenmesi de gerekmeyen online oyun siteleri,her yaştan insana tamamen bedava eğlenme fırsatı sunuyor. Tüm bunlar düşünüldüğünde zaten online oyun, oyun sitelerinin senelerdir internetin en popüler adresleri arasında yer almasının da ne kadar doğal olduğu anlaşılıyor.

 6. Barbi Bebek Oyunları  yorumladı. 12:28 - 05 / 05 / 2014:

  Yeni güncellemeyi 4 gözle bekliyoruz 🙂

 7. kd haber  yorumladı. 16:08 - 19 / 05 / 2014:

  benim düstü ya 🙁

 8. Barbi Bebek Oyunu  yorumladı. 14:29 - 29 / 05 / 2014:

  2014 yeni gelecek olan güncelleme vatana millete hayırlı uğurlu olur İnşallah 🙂

 9. canlı tv izle  yorumladı. 11:58 - 07 / 06 / 2014:

  Benim pagerank’ımda düştü. Umarım tekrardan düzelir

 10. barbi oyunu  yorumladı. 13:52 - 01 / 12 / 2014:

  güncellemeler kadar cektiren sistem yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir