WordPress Dünya üzerinde 5 milyon wordpress tabanlı internet sitesi online olarak faaliyetini sürdürüyor. Kullanıcı dostu olması ve basit admin paneli tercih edilme sebeplerinden sayılabilir. Ancak handikap olmasa da WordPress üye giriş eklentileri çok fazla ihtiyaçları karşılamıyor. Zaman zaman wordpress kullanıcıları üye giriş eklentisi bulmakta zorlanıyor, bulsa da ya tasarım açısından, ya da ihtiyacı karşılama açısından yeterli görülmüyor.

En iyi WordPress üye giriş ve kayıt eklentileri

1- Pie Register ve WP Sliding Login | Register Panel

WP Sliding Login Register Panel

Bu iki eklentiyi bir arada kullanmak gerekir. Pie Register ile detaylı üye kayıt formları oluşturulurken, WP Sliding Login Register Panel eklentisi ile sitenizin üst kısmında yatay bir bar oluşturup, aşağıya kayan giriş ve kayıt butonları oluşturabiliyorsunuz. En fazla tercih edilen güzel bir üye giriş ve kayıt eklentisidir.Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

2- Sidebar Login

sidebarEn iyi WordPress üye giriş eklentileri arasında sayabileceğimiz ikinci eklenti ise Sidebar Login üye giriş  eklentisi. Bu eklenti sadelik ve şıklığı ile ön plana çıkıyor. Basit ve kullanışlı sidebarda kullanabileceğiniz güzel bir eklenti. Sidebar Login üye eklentisi için tıklayınız.

3- Login With Ajax

Login-With-Ajax-500x272BuddyPress, MultiSite ve SSL’i destekliyor. Yine sidebarda kullanabileceğimiz bir WordPress üye giriş ve kayıt eklentisi . Ayrıca bu eklentide üyelerin giriş, kayıt ve çıkış yapmasını müteakip yönlendirebileceğiniz sayfayı da ayarlayabiliyorsunuz. Sidebar kısmında panel yaratmak isteyenlere güzel bir seçenek olabilir. Eklentiye gitmek için tıklayınız.

4-  SimpleModal Login 

simplemodalSimpleModal Login açılan pop-up penceresi ile üye giriş, yeni üye kayıt ve şifre sıfırlama fonksiyonları ile farklı bir tercih olabilir. Ayrıca üye giriş panelini düzenleyebiliyorsunuz. Eklentiye gitmek için tıklayınız.

5- Nice Login

Hem yatay hem dikey olarak sitede her yere yerleştirilebiliyor olması ile sitesinin alanını en etkin kullanmak isteyenlere yardımcı olabilecek bir WordPress üye giriş ve kayıt eklentisi diyebiliriz. Çok estetik olmasa da panelden istenebilecek tüm fonksiyonları yerine getirebiliyor.Kayıt olan üye mail adresinden onay koduna tıklamak zorunda. Eklentiye gitmek için tıklayınız.

6- Ninety Ajax Login/Register  

ninety ajax loginPanel üzerinde giriş ve kayıt için ayrı sekmeler bulundurmasıyla göze hoş gelen en iyi WordPress üye giriş ve kayıt eklentilerinden biri. Üye girişi yapıldıktan sonra; avatar, son giriş tarihi, son aktivite, son yorumlar gibi bilgileri panelde görebiliyorsunuz. Eklentiye gitmek için tıklayınız.

7- Social Login

Son olarak sosyal medya girişi yapabilme seçeneğini kullanmak isteyenler için Social Login üye giriş ve kayıt eklentisini öneriyoruz. Social Login üye giriş paneli ile normal üye girişi yapabilirken aynı zamanda Facebook , Google , Yahoo , Twitter , Windows Live , Myspace , Foursquare , Linkedin , Tumblr , Steam , Twitch.tv , Last.fm , Instagram , Goodreads , AOL , Vkontakte , Stackoverflow , Github , 500px , Skyrock , Mixi.jp , Mail.ru , Yandex ve Odnoklassniki olmak üzere toplam 25 sosyal ağ ile giriş yapılabiliyor. Eklentiye gitmek için tıklayınız.

YAZIMIZI FAYDALI BULDUYSANIZ LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: