En İyi WordPress Google Adsense Eklentileri

Google Adsense reklam yerleşimi gelir optimizasyonu açısından kritiktir. Milyonlarca webmasterın halen en çok tercih ettiği reklam biçimi olan Google Adsense yerleşimi yapabilmeniz için en iyi eklentileri derledik. Aşağıda size en yakın olan eklentiyi kurmanız gelirlerinizi kesinlikle yükseltecektir. İşte en iyi WordPress Google Adsense Eklentileri :

1. Quick Adsense:

Bu eklenti blogunuzda istediğiniz yere Google Adsense veya herhangi bir reklam kodunu yerleştimenizi sağlamak için iyi bir tercihtir. Oldukça basit bir kullanıma sahip eklenti ile 1 sayfada maksimum 10 reklam gösterebilirsiniz. WordPress sürümünüzün 2.5 ve üzerinde olması gerekir.

2. Easy AdSense:

Easy Adsense eklentisi sayfalarınızda farklı şekillerde reklam yerleşimi yapabilmenizi sağlar. Ayrıca header ve footer’da da reklam yerleşimi yapabilirsiniz. Eklentinin bazı öne çıkan özellikleri şu şekilde:

  • Easy AdSense eklentisi  Google adsense politikalarına uymadığınız zamanlarda sizi uyarır. ( 1 sayfada maksimum 3 adet Google Adsense reklamı yerleştirilebilir)
  • Sidebar bileşeni ile link birimi yerleştirme imkanı ile yazılarınıza uyumlu arama linkleri sunar.
  • Çoklu dil seçeneği mevcuttur.

3. Google AdSense Plugin:

Bu eklenti ile metin ve görsel birlikte, metin veya görsel gibi Google Adsense reklam biçimleri, renk seçenekleri , köşeli/köşesiz gösterim gibi ayrı ayrı gösterim tercihlerini yapabilirsiniz. Bu eklenti ayrıca bileşenlerde reklam gösterimi için de seçenekler sunuyor. Ayrıca eklentiye yerleşimi sen yap da diyerek otomatik reklam yerleşimi yaptırabilirsiniz. Bir sayfada kaç Google Adsense gösterimi yapılacağını siz seçebilirsiniz.

4. WP Simple Adsense Insertion:

Bu eklentiyi hızlı ve basitçe Google Adsense reklamlarınızı yazı, sayfa ve  sidebar alanına yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu eklentiyi genellikle WordPress’e yeni olan kullanıcılar tercih etmektedir. Eklenti daha çok websitenin temel reklam ihtiyacını giderir. Özelleştirilememesi en büyük handikaptır. Reklam yerleşimi ile uğraşmak istemiyorsanız size göre bir eklenti.

5. Adsense Extreme:

Bu eklenti otomatik olarak Google Adsense reklamlarınızı gelir artışı sağlayacak şekilde optimize eder. Yazı, sayfa, sidebar, header ve footer’da reklam yerleşimi yapılabilir. Google Adsense politikaları ile tamamı ile uyumlu olup ban yeme derdiniz ortadan kalkar. Yönetici panelinden boyut, renk gibi parametreleri değiştirebilirsiniz. Çoklu dil özelliğine sahiptir. Muhtemelen yukarıdaki eklentilerden çok bunu beğeneceksiniz.

 

 

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:,

En İyi WordPress Google Adsense Eklentileri için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. erdem  yorumladı. 00:12 - 08 / 07 / 2015:

    eklenti ile bazen iç sayfalarda reklamlar görüntülenmiyor bazende sayfa düzenini etkiliyor

  2. st  yorumladı. 00:58 - 16 / 03 / 2016:

    Evet temanıza uygun bir eklenti seçmeniz önemli. Ancak iç sayfalarda görüntülenebiliyor bazılarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir