Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Gün boyu bakterilere maruz kalan dişler, yetersiz bakım ve soy ağacından gelen bazı genetik kodların da etkisiyle zaman içerisinde çürümeye başlar. Bazı insanlarda genetik olarak güçlü bir diş yapısı mevcuttur. Fakat her şekilde yetersiz kalan bir diş bakımı, yakında veya daha gelecekte diş ağrısı ile karşılaşmayı kolaylaştıracaktır.

Diş ağrısına ne iyi gelir ?
Halk arasında diş hekimine gitmeden üretilen bazı teknikler vardır. Diş hekimine ayıracak vaktiniz yok ise bu yöntemler dişinizi uyuşturmayı sağladığı için geçici olarak sizi rahatlatabilir. Peki diş ağrısına ne iyi gelir ?

diş ağrısı1- Sarmısak : Sarmısağı iyice dövüp ezdikten sonra ağrıyan diş bölgenize uygulayarak uyuşmasını sağlayabilirsiniz.
2- Maydanoz : Sarmısak ile aynı yöntem.
3- Karanfil : Ağrıyan dişinizin yanında birkaç parça karanfil kullanabilirsiniz. Böylece sarmısak kadar kokan bir yöntem olmayacaktır.
4- Rakı : Yüksel alkol olan başka bir içkiyi de kullanabilir ve ağzınızda bekletebilirsiniz.
5- Sirke: Gelen düşman ordularını kısa sürede etkisiz bırakan başka bir yöntemdir.

Diş ağrısına ne iyi gelir , hangi ağrı kesiciler kullanılır ?

Ağrı kesiciler bir hekimin kontrolünde kullanılmalıdır. Fakat zaten zamanım olmadığından hekime danışamıyorum diyorsanız, güçlü bazı ağrı kesiciler kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bunların en başında ve en hızlı etkisini göstereni Novalgin ampüldür. İğne olarak yapılan bu ağrı kesiciyi bir bardak suya karıştırarak da içebilirsiniz. Bunun yanında Arveles ve Majezik de etkili ağrı kesicilerdir. Vücudu çok fazla ilaca alışkın olmayanlarda hafif bir ağrı kesici olan Parol de iyi gelebilir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir