Clash Of Clans : Kara Büyü Fabrikası

Clash Of Clans geçtiğimiz günlerde yeni bir binayı devreye soktu : Kara Büyü Fabrikası …

Kara Büyü Fabrikasına sahip olabilmek için 1.5 milyon mor iksiriniz ve 8. seviye bir köy binanız olması yeterli. Kara büyü fabrikasını kurmanız için bu iksiri topladıktan sonra boşta işçiniz varsa tıklıyorsunuz ve 5 gün bekliyorsunuz. Tabi yeşil taşınız varsa hızlandırabilirsiniz.

Kara Büyü Fabrikasının Faydaları Neler ?

Kara Büyü Fabrikası Clash Of Clans oyununda vazgeçilmez kuvvet çarpanı büyülerin depolama kapasitesini artırıyor. Savaşta normal büyü fabrikanızın kapasitesi kadar büyü kullanabilseniz deA, kara büyü fabrikasının getirdiği ekstra büyü kapasitesinden faydalanarak, beklemede olan büyüleri bir sonraki savaş için elinizde tutabiliyorsunuz. Tabi eğer kara büyü ürettiyseniz, büyü fabrikanız + kara büyü fabrikanızdaki büyü sayısı kadar savaşta kullanabileceğiniz büyünüz oluyor. Yani örneğin 4 level büyü fabrikası ve 1 level kara büyü fabrikanız var ise, 4 normal büyü +1 kara büyü olmak üzere savaşta 5 büyü kullanabilirsiniz.

Kara Büyü Fabrikasının Özellikleri :

Oyunda kara büyü fabrikanızı kurduktan sonra henüz yükseltme yapmadan sadece tek bir büyü kullanabilirsiniz. 1 level kara büyü fabrikasında aktif olan tek büyü zehir büyüsüdür. 1 Level Zehir Büyüsü, 95 kara iksir karşılığında 15 dakikada hazır oluyor. Kullanıldığında rakibe 270 zarar verirken, düşman birliklerinin hızını da %28 azaltıyor. Zehir büyüsü hem hava hem de kara hedefleri için kullanılabilinir.

2 Level bir kara büyü fabrikanız varsa artık Deprem Büyüsünü aktif etmişsiniz demektir. 1 Level deprem büyüsü ile bina ve duvarlara %6 zarar verebilirsiniz. Büyünün öncelikli hedefi duvarlardır. Duvarlara kullanıldığında bu etki 4 kat artar. Büyünün üretim süresi 15 dakika, maliyeti ise 125 kara iksirdir.

Kara büyü fabrikanızı 3 levele yükselttiyseniz, artık Acele Büyüyü kullanabilirsiniz. Acele Büyü ile kendi kara ve hava birliklerinizin hızını artırabilirsiniz. Bu büyü normal büyü fabrikasındaki öfke büyüsüne benzer. Ancak öfke büyüsü gibi hasar oranında artış sağlamaz, yalnızca hızı artırır. Örneğin devler çok yavaştır. Bu büyüyü devler için kullanmak mantıklı olur. Birliklerin hız seviyesine 10 saniye süre ile +28 katkı sağlar. Üretim süresi 15 dakika maliyeti ise 80 kara iksirdir. Mor iksirde sıkıntı yaşadığınızda bu büyü imdadınıza koşacaktır.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir