imageCep telefonu dinlemesinin mazisi haliyle yeni. Telli hatlardaki dinlemeler eskiden beri istihbarat amaçlı hem gizli servisler hem de devletin önemli uzuvlarından olan istihbarat teşkılatları tarafından kullanıldı.

Kimi zaman son dönemin moda deyimi ile telekulak çetelerinin silahı haline geldi. Çeşitli böcekler evlerde görünmeyen bölgelere ve telefon hatlarına yerleştirildi. Böylece yakalanan açıklar gizli bir mahsene kullanılmak üzere silah olarak atıldı, savaş zamanında ortaya çıkarıldı.

Cep telefonu dinlemesi nasıl yapılır?

Cep telefonu takip program ve uygulamarı, doğan talepler karşısında geliştirildi. Çünkü insanoğlu böylesine hızlı gelişen bir teknolojide bazı eski teşkılat silahlarını kendi istekleri doğrultusunda kullanamamaktan şikayetçiydi. İşte Spybubble bu noktada cep telefonu dinleme programını geliştirerek bu taleplere cevap verdi. Spybubble uygulaması ile basitçe herkes istediği kişinin cep telefonunu dinleme imkanı kazandı.

Spybubble uygulaması ile dilediğiniz kişinin cep telefonuna indirdikten sonra, farkedilmeden dinleme yapabiliyor, hangi numara ile ne zaman kaç kez konuştuğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Tabi bu teknolojide imkanlarınız bununla kısıtlı değil. İsterseniz yer tespiti yaparak ilgili kişiyi izleyebiliyorsunuz. Attığı mesajları görebiliyor, kısaca her hareketi göz altında tutabiliyorsunuz.

Gelişen teknoloji iletişim ve aldatmaca yöntemlerini ve vasıtalarını artırdı. Her zehrin bir panzehiri bulunduğu gibi bu aldatmacalara karşılık önlemler de geliştirildi. Spybubble hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: