Çelikhan Tütünü

Açık tütün tüketimi

Sigara kesinlikle tüketilmemesi gereken hastalıkların lideri ve bağımlılık yapan bir üründür. Ancak bu yazımız yine de vazgeçemeyen tiryakiler için. Bir çok tiryaki hem maliyet hem de zevk açısından açık tütünü çekici bulur. Kendi ağız tadınıza göre çok çeşitli açık tütün bulmak mümkündür. Ancak Çelikhan tütünü gibi fazla tercih edilen kaliteli tütünlerin, her ürün ve hizmette olduğu gibi taklidi ile karşılaşmak mümkündür. Çelikhan tütünü almadan önce mutlaka kritik noktaları bilmek gerekir.

Çelikhan Tütünü nedir ?

Çelikhan tütünü tiryakilerin beğenerek tükettiği ünlü Adıyaman tütünüdür. Lüx, Küba aromalı, Captain Black harmanlı, Orta-sert-hafif olmak üzere çeşitleri bulunur. Tütünün kıyım şekli tüketicinin isteğine bağlı olarak, kalın, orta ve ince olabilir.

Çelikhan tütünü nasıl anlaşılır ?

Bu işin temel sırrı biraz tütünden anlamaktan ve daha önce gerçek bir Çelikhan tütünü kullanmaktan geçer. İkisinde de kendinizi eksik hissediyorsanız, test içimi esnasında aşağıdaki kritik noktalara dikkat etmelisiniz.

  • Sigara filtreleri kullanarak içim esnasında fazla siyah katran çıkarmadığından emin olun.
  • Kül rengine dikkat edin, gri veya beyaza yakın olacak şekilde açık renkli olmalıdır. Eğer külün rengi koyu ise bilin ki bu Çelikhan tütünü değildir.
  • Dumanı üfledikten sonra rengi ve kokusunun tiksindirici olmaması gerekir. Eğer hoşunuza gitmeyen bir duman üflüyorsanız, tütün kalitesizdir ve aradığınız tütün bu değildir.
  • Tütünü test ederken genel ruh haliniz de önemlidir. Uykusuz ve aç karnına test içimi yapıyorsanız, tütünün tadını tam alamazsınız. O nedenle doğru bir zamanda tütün test etmelisiniz.
  • Aşırı tiryakiler hızlı sigara içmeye meyillidir. Test içiminde kesinlikle hızlı davranmayın, tütünü hazmederek, tadını alarak, sizde bıraktığı etkiyi gözleyerek için. Hızlı içilen tütünün tadını almanız oldukça zordur.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir