Burun Estetiği Ne Zaman Yapılmalı?

Ergenlik dönemi daha çok kişiliğimizin belirlendiği bir dönem gibi gözükse de bu dönemde güzel görünmek, iyi giyinmeye çalışmak, makyaj yapmak tabiri caizse havalı olmak gibi düşüncelerimiz havalarda uçuşmaktadır. Ergenlik hayalleri içinde bay bayan fark etmeksizin burun estetiği olma arzusu ön plandadır. Yüz güzelliğinin en önemli gördüğümüz yaşlar ergenlik yaşlarıdır. Çünkü çevreye karşı güzel görünmek bireyi bu dönemlerde hem motive hem de mutlu etmektedir. Tabii bu hayali gerçekleştirmek için en uygun zaman beklenmelidir.

Burun estetiğinin özel bir zamanı ya da belirli bir yaş sınırı var mıdır? Yaş ile ilgili bir kota yoktur fakat estetik cerrahların dikkat ettiği en önemli unsur ergenlik sonrası kişinin fiziksel durumunu yani gelişimini tamamlayıp tamamlamadığıdır. Gelişim tamamlanmadan yapılacak operasyonlar çok sağlıklı bir sonuç vermemektedir. Fiziksel gelişim tamamlanmadan yapılan burun estetiği o an için başarılı sonuç verebilir. Ancak fiziksel gelişim devam ettiğinden dolayı zamanla burun görüntüsü yeniden bozulabilir.

Bu nedenle fiziksel gelişimin tamamlanmış olması estetik cerrahlar için önemli bir ayrıntıdır. Estetik cerahları bunlara dikkat ederek davranmalıdır. Böylece çok daha iyi ve doğru bir şekilde burun estetikleri tamamlanmış olacak. Bu yüzden burun estetiğine dikkat edilmeli ve ona göre de çalışmalar yapılmalıdır.
Yaş engeliniz veya farklı nitelikte bir vücut rahatsızlığınız yoksa ve burun estetiği olmaya karar verdiyseniz dikkat edilmesi gereken tek nokta hangi mevsimlerde veya hangi aylarda ameliyat olmanın daha doğru olacağının araştırılmasıdır.

Belli mevsimlerde özellikle yaz mevsiminde burun üstü ve içindeki tamponlarla durmak sıkıntı yaratabiliyor. Burun estetiği ameliyatı sonrası dört ila altı hafta arası güneşe çıkmak terlemeye, kaşınmaya sebep olacağından bazı doktorlar tarafından yaz dönemlerinde cerrahi operasyonların yapılması önerilmemektedir. Tabi bu kati bir kural değildir. Burun estetiğinin zamanı için bazı yoğun dönemler vardır; bu dönemlerin başında ilkbahar mevsimi gelmektedir. Çünkü ilkbahar mevsiminde hava sıcaklığının ılıman olması ince kıyafetlerin giyilmeye başlanmış olması açısından estetik cerrahlar tarafından tercih edilen bir mevsimdir. İlkbahar başlangıcında alerjik durumlar söz konusu olduğundan burun estetiği zamanı için pek uygun bir an değildir. Bu doğrultuda burun estetiği yaptıracak hastalar için en iyi dönem ilkbahar sonu yaz başlangıcıdır. Bu konuda size en iyi zamanlamayı doktorunuz yapacaktır.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir