Android Nedir

android nedirAndroid nedir?

Android, Google tarafından oluşturulmuş tek cep telefonu işletim sistemidir. Cep telefonu cihazınızı cep boyutunca bir bilgisayara dönüştürür. Android tam bir web tarayıcısı ve Internette sörf yapma, Android™ Pazarı ile Gmail ve Facebook da dahil olmak üzere 150 000’den fazla uygulamaya erişme ve oyun oynama, müzik dinleme, video izleme, telefonunuzdan metin mesajları gönderme ve arama yapma özellikleri ile tedarik edilir.

Android açık kaynaklı yazılımdır, yani isteyen herkes işletim sistemini daha iyi bir hale getirebilir. Bu şekilde, yalnızca Google geliştiricilerinin bilgilerinden değil, yanı zamanda üçüncü taraf geliştiricilerin bilgilerinde de yararlanabilirsiniz. Mevcut Android telefonunuzu 2,2’ye yükseltebilir, fazladan tek kuruş ödemeden aynı özellikleri elde edebilirsiniz.

Daha Yüksek Hız ve Performans

Android™ 2.2 ile, cihazınız 2-5 kat daha da hızlanır, yani restoran aramaları, e-posta ve uygulamalar çok daha sorunsuz yapılır ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Cihazınızın web tarayıcısı JavaScript ile çalışır, bugünün Web’inde pek çok etkileşimi sağlayan bu dil önceye kıyasla 2-3 kat daha hızlıdır.

Anında Wi-Fi Bağlantı Noktası

Android™ 2.2, cihazınızı portatif bir Wi-Fi bağlantı noktasına dönüştürür ve dizüstü bilgisayarlarınıza ve oyun konsollarınıza erişmek için tıpkı bir evde veya kafede bulabileceğiniz kablosuz bağlantı gibi Internet sağlar. Bağlandıktan sonra, cihazınızın normal olarak bağlandığı ağı kullanarak kablosuz veri kapsamına dahil olduğu istediğiniz her yerde İnternete erişebilirsiniz.

Flaş Destek ile Daha İyi Tarayıcı

Bazı cihazlardan farklı olarak, 2.2 çevrimiçi mevcut çok çeşitli araçların tüm avantajlarını sağlar. Android™ 2.2, Adobe® Flash® 10.1, Adobe® Air®, dosya yükleme ve Chrome’un V8 JavaScript motorunu destekler, böylece inanılmaz oyunların ve etkileşimli web sayfalarının bulunduğu İnternete erişebilirsiniz.

Ve Daha Fazlası…

Android™ 2.2 ile yapabileceğiniz diğer yeni şeylerden yalnızca birkaçı aşağıdadır:

    • Android™ Pazarı ile cihazınıza doğrudan müzik indirin
    • Sesli arama ile telefonunuzla eller serbest aramalar yapın.
    • Cihazınızı kaybetmeniz veya yeni bir tane almanız durumunda uygulama verilerinizi kolayca geri yükleyin.
    • Gelişmiş güvenlik ve takvim senkronizasyonu da dahil olmak üzere Microsoft® Enterprise ve Microsoft® Exchange için ek destek sağlayın.
  • Kişilerinizi Bluetooth üzerinden paylaşın.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.
Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir