Adsense Reklamları Sitemde Görünmüyor, Ne Yapmalıyım ?

Google Adsense reklamlarını yayına almadan önce siteniz üzerinde kontroller gerçekleştirir. Adsense başvurunuz onaylandı ve reklam kodu oluşturarak sitenize eklediniz. ( Eğer reklam kodu oluşturmadıysanız bu sayfaya gidin ) Ancak sitenizde reklam eklediğiniz bölümlerin boş olduğunu gördünüz ve herşey tamam neden adsense reklamları sitemde gözükmüyor diye soruyorsunuz. Sizi rahatlatalım, bu normal bir durum. Google başvuru yaptığınızda ilk kontrollerini yaptı. Fakat asıl kontrollerini siz reklam kodunu sitenize entegre ettikten sonra yapacak ve onaylayacak.

Bu arada unutmamanız gereken nokta, ilk reklam kodunuzu mutlaka başvuruyu yaptığınız websitenize ekleyin. Yani birden fazla websiteniz varsa, burada esas olan başvuru yapılan websitenizdir. Onay sürecinde olan yerleştirdiğiniz reklamlar, websitenizin arka fon rengi ile uyumludur. Bu sayede gelen ziyaretçinin gözünü tırmalamaz. Bazen hafif sarı renkte de görülebilir. Doğal olarak gösterilmeyen reklama tıklanamaz ve kazanç elde edilemez. Reklam kodunu websitenize entegre ettiğinizde, Google websiteniz üzerinde kontroller ve taramalar gerçekleştirir. Bu sayede websitenize en uygun reklam çeşitlerini, site ziyaretçilerinizin de ilgi alanlarını ortaya çıkarır. Böylelikle siteniz için optimize edilmiş reklamlar yayınlamaya başlayacaktır.

Boş reklam süresi bazen bir kaç günü bulabiliyor. Ancak bazen de bir kaç saatte bu işlem tamamlanabiliyor. Bu durum websiteniz, mevcut yoğunluk vb. nedenlerden kaynaklanır. Sabırla bekleyin, bu gayet normal bir süreçtir ve reklamlarınız eninde sonunda gösterilecektir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir