Adsense Ne Zaman Ödeme Yapar

Google reklamları yayınlamaya başladınız ve ödeme almak istiyorsunuz. Peki adsense ne zaman ödeme yapar ?

Adsense reklamları bilindiği üzere tıklama başı ödeme yapmaktadır. Adsense hesabınızda belirttiğiniz alt ödeme tutarınız diyelimki 200 TL olsun. Siz 1. ay 150 TL kazandınız. İkinci ay ise ilk hafta 50 TL kazandınız ve mantıken ödeme almanız gerekir. Fakat Adsense her ayın son günü o ayın kazanılan tutarını kapatır ve 1 gün içerisinde kesinleşen kazancı onaylar. Kazancınız onaylandıktan sonra bir sonraki ayın sonuna kadar ödemeniz hesap başvurusunda belirttiğiniz ödeme bilgileri doğrultusunda size yönlendirilir. Yani sizin ikinci ayın ilk gününde 200 TL yi geçmiş olmanız ödeme alacağınız manası taşımaz. Şimdi tarihler ile örnek vererek daha iyi açıklayalım.

Örnek :

Alt ödeme tutarınız 200 TL
1 Ocak – 31 Ocak arası Kazancınız 190 TL.
1 Şubat günlük kazancınız 10 TL ( Toplam tutar 200 TL oldu, ancak kesinleşmiş kazancınız için ay sonunu beklemelisiniz)
1 Şubat – 28 Şubat kazancınız 150 TL.
1 Martta kesinleşmiş kazancınız belli oldu 335 TL ( Bazen geçersiz tıklamalar vb sebeplerle ufak tefek kazanç değişiklikleri olabilmektedir. )
15 Marttan 1 Nisana kadar, 335 TL olan ödemeniz, adsense hesabınızda belirtilen banka bilgileri ile size havale edilir. Mart ayındaki kazancınız işlemeye devam eder.

Eğer mart ayında kesinleşmiş kazancınız 200 TL yi aştıysa, Mart ayı ödemeniz 15 nisan – 1 mayıs tarih aralığında size havale edilir.

NOT:
Bu örnekte verilen ödeme tarihleri yaklaşık tarihlerdir. Bazen önce veya sonra ödeme yapılabilir. Ancak ortalama ödeme tarih aralığı bu şekildedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir