Adsense Hesabı Açma

Google reklamlarından para kazanmak isteyenler için öncelikle onaylı bir adsense hesabı gerekir. Adsense başvurusu sade ve basit 3 temel formdan oluşur. Google Adsense resmi websitesine giderek ( Google Adsense resmi web sitesi için tıklayınız ) aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

Google Adsense resmi web sitesi ana sayfasına ulaştıktan sonra yeşil renkli ” Sign Up” butonuna tıklayın. Hemen arkasından size kayıt için gerekli bilgiler sorulmaya başlanacak.

1- İlk sayfada önünüze hangi gmail hesabınız ile giriş yapmak istediğinizi soran bir ekran gelir. Buraya giriş yap diyerek ilgili gmail adresiniz ile giriş yapın.

2- İkinci sayfada hangi websiteniz için Google Adsense başvurusu yapmak istediğinizi soran başka bir ekran gelir. İlk kutucuğa başvuru yapmak istediğiniz websitenizin adresini girdikten sonra ikinci kutucuğa sitenizin içerik dilini belirtiyorsunuz. Sitenizin içeriği Türkçe dışında başka bir dildeyse örneğin İngilizce ise mutlaka İngilizceyi seçin.

3- Üçüncü ekranda bilgilerinizi isteyen bir form gelecek. Bu ekranda temel bilgiler istenmektedir. Girdiğiniz bilgilerin mutlaka doğru olması gerekir. Aksi halde başvurunuz reddedilir veya en iyi ihtimalle ödeme almanız mümkün olmayacaktır. Girilen alacaklı adı ve adres bilgileri tam ve eksiksiz doldurulmalıdır. Çünkü Adsense onay PİN kodunuz posta olarak adresinize gelecektir. Bu kodla doğrulamayı yaptıktan sonra Google reklamlarını yayımlamaya başlayabilir ve Google reklamlarından para kazanabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir