Adsense Başvuru Şartları

Google Adsense reklamları yayınlamak ve para kazanmak için Adsense başvurusu yapıp, başvurunuzun onaylanması gerekir. Adsense hesabı açmak için Adsense kayıt olma ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Tabi Google’ın her başvuruyu onayladığı söylenemez. Bu yüzden Adsenseye kayıt olmadan önce aşağıdaki şartları karşılayıp karşılamadığınızı kendinize sorun. Eğer karşılamıyorsanız, boşuna zamanınızı harcamayın.

Adsense Başvuru Şartları

1- Adsense başvurusu yapabilmeniz için doğal olarak bir websitesi sahibi olmanız gerekir. Bu websitesi blogspot vb. ücretsiz yayın yapabileceğiniz bir yer sağlayıcı üzerinde de olabilir. Websitenizin kaliteli ve ziyaretçiyi tutabilen bir içeriği olmasına Google önem vermektedir. O sebeple sadece para kazanmak maksatlı açılmış olan websiteleri Google gözünde değersizdir.

2- Websitenizin Google politikalarına uygun olması gerekir. Adult, bahis, kumar vb. içeriğe sahip websitelerinin adsenseye kayıt olma şansı yok denecek kadar azdır. İllegal içerikler Google tarafından önemsenmez. İçeriğinizin kaliteli olması gerekir. Politikaları uzun uzadıya okuyabilirsiniz, fakat kısacası sizin gözünüzde dürüst olmayan faktörler Google açısından da değildir. Bu sebeple öncelikle sitenizin öz değerlendirmesini kendiniz yapın.

3- Websitenizin 6 aydan daha yaşlı olması gerekir. Bundaki maksat Google’ın reklam verenlerinin haklarını korumaktır. Kısacası henüz yeni açılmış az veya yok denecek kadar ziyaretçi çeken bir websitesinin reklam yayınlamasının bir manası olmayacaktır. Bu sebeple 6 ay boyunca düzenli olarak kaliteli içerikler girilmeli, anahtar kelimelere yoğunlaşılmalı ve ziyaretçi sayısı artırılmalıdır.

4- 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Burada bir tür ticaret söz konusudur. Ödeme alabilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak reşit sayılmanız gerekir. Bu sebeple 18 yaşın altında olan webmasterlar genellikle ebeveynlerinin bilgileri ile başvuru yapmaktadır. 18 yaşın altında iseniz başvuruya kendi bilgilerinizi değil, bu şartı sağlayan başka bir yakınınızın bilgilerini girmelisiniz.

Yukarıdaki şartları sağlıyor iseniz hemen başvurun, eğer sağlamıyor iseniz sağlayana kadar bekleyin. Böylece boşuna zaman kaybı yaşamazsınız.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , , , , , ,

Adsense Başvuru Şartları için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. mustafa  yorumladı. 04:06 - 20 / 06 / 2016:

    onay alamamış arkadaşlara tavsiyem iyi içerik üretmeleridir. adsense onayı almak gerçekten o kadar kolay değil, sizin emeğinizi google’ın görmesi gerekiyor.

  2. Mete Lift  yorumladı. 21:33 - 08 / 04 / 2017:

    Başvurunun manuel olarak bir Google çalışanı tarafından yapılacağının bilinmesi de çok önemli, berbat tasarımlar ve baştan sağma içeriklerle Adsense hesabı alma devri sona erdi sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir