Adıyaman Tütünü

Adıyaman tütünü namı diğer Çelikhan tütünü, en kaliteli tütünlerden biridir. Adıyaman tütünü daha çok Çelikhan ilçesinde yetiştirilir. Bu sebeple Çelikhan tütünü olarak bilinen adı daha yaygındır. Açık tütün tüketicileri arasında oldukça bilinen Çelikhan tütününü kendi yetiştiği bölgede içmek ayrı bir zevktir. Çelikhan tütününü Adıyaman’a gitmeden de tüketebilirsiniz. Ancak satın aldığınız yer önemlidir. Gerçek Çelikhan tütünü tüketmek için güvendiğiniz bir satıcıya ulaşmak gerekir. Adıyaman’dan bu siparişleri verebilirsiniz. Zevkinize ve bütçenize göre Çelikhan tütününün çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar Marlboro tadında Lüx tütün, içim zevkinize göre sert, hafif veya orta sertlikte tütün bulmak mümkündür.

1 Kilo tütünden ne kadar sigara çıkar ?

koyulan tütüne göre değişmekle beraber 1 kilo tütünden ortalama 1.000 adet sigara çıkar. Örneğin Marlboro tüketicisi iseniz 50 pakete 500 TL öderken, Çelikhan tütünü gibi kaliteli bir tütün kullanıldığında 50 pakete 20-80 TL arasında bir fiyat ödersiniz. Hem içimi zevkli, hem de cebe dokunmayan bir tütündür.

Açık tütünde nelere dikkat edilmeli ?

Açık tütün kullanıyorsanız rutubet alan yerlerde tütününüzü kesinlikle muhafaza etmeyin. Satın alırken tütünün nemli veya aşırı kuru olmadığını kontrol edin. Satın aldığınızda aşırıya kaçmayın. Tek seferde yarım kilo tütün sizi 15-20 gün idare edecektir. Böylelikle hem kapladığı yerden hem de tütün kokusundan fazla etkilenmemiş olursunuz. Muhafaza ederken kapalı teneke, cam veya plastik kutu/kapta bulundurursanız küflenmeden 1-2 ay saklayabilir ve ağzınızın tadını bozmamış olursunuz.

Çelikhan tütünü neden ünlü ?

Piyasada satılan Amerikan menşeili bir çok sigarayla aynı kalitede olan sayılı tütünlerden biri olmasından mütevellit bir çok tiryaki tarafından tercih edilir. Aynı kalitede kutu bir sigara tüketicisi sigaraya 5 kat fazla para ödemektedir. Maliyeti düşük, içimi zevkli olan Çelikhan tütünü tüm Türkiye’de aranan tütün haline gelmiştir.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir