2015 Google Pagerank Güncellemesi

Google pagerank güncellemesi 2015’te ne zaman yapılacak ?

google pagerank güncellemesiSon Google pagerank güncellemesi 6 Aralık 2013’te gerçekleşti. 24 Mart 2015 itibariyle herhangi bir güncelleme bulunmazken, 18 Mart 2015’ten itibaren Google sıralamalarında değişiklikler meydana geldi. Yabancı kaynaklarda bu sıralamanın sıradan bir panda veya penguen güncellemesi olduğu yönünde iddialar varken, ABD kaynaklarında farklı yorumlar mevcut.

Google internet kullanıcısının davranışının değiştiğini keşfetti

ABD’li webmasterların yorumu bu konu üzerinde yoğunlaşıyor. Uzun süredir pagerank güncellemesi yapmayan Google, internet kullanıcısının davranışının değiştiğini fark etti. Kullanıcıların ilgi alanları değişirken, aynı zamanda bilinçli tıklamalar arttı. Google sıralamalarında küçük açıklamaları okuyan kullanıcı, gerçekten aradığı bilgiye ulaşıp ulaşamayacağını tahmin edebiliyor. Geçmiş dönemlere nazaran 1. sırada yer alan linke tıklama oranları düşüş gösteriyor. Ayrıca bilinçli internet kullanıcısı açıklama yanında yer alan tarihi ve güncelliği de göz önünde tutarak tercih yapıyor.

2015 yılında Google pagerank güncellemesi yapacak mı ?

Google internet kullanıcısının davranışlarını daha iyi analiz ederek yükselen trendler, site içeriği ve kullanıcının gerçekten aradığına ulaşabileceği güncel siteleri ön plana çıkarabileceği yeni bir algoritmayı yürürlüğe sokmayı hedeflerken, bu esnada pagerank güncellemesini erteledi. Bu sebeple değişen dünya, internet kullanıcısı ve ilgi alanları göz önünde tutularak yeni bir sistem ortaya çıkarılacak. Google’ın önemli işlerini bitirmesinden sonra pagerank güncellemesi yapacağı görüşü ağırlık kazanırken, 2014 yılının pas geçilmesi ile en az 1 kez 2015 yılında güncelleme yapılacağı fikrinde birleşiliyor.

ABD’li webmasterların yorumları ne kadar gerçeği yansıtır bilinemez, ancak internet kullanıcısının artık eskisinden bilinçli olduğu, kaliteli ve gerçekten bilgi aktaran içerikler yaratmanın çok daha fazla önem kazandığı şüphe götürmez. Yeni bir web sitesi açmayı planlayanların, internet kullanıcısının değişen ilgi alanlarını analiz etmeden işe girişmesi başarısız bir sonuç olacaktır.

Son Google Pagerank Güncelleme Tarihi : 6 Aralık 2013

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Etiketler:, , ,

2015 Google Pagerank Güncellemesi için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. ihlas su arıtma servisi  yorumladı. 22:45 - 03 / 05 / 2015:

    Arkadaş güncellemeni tam yap herkes rahat etsin 🙂 PR güncellemesinin bir anlamı yok diyorlar bazi seo cular bazilari ise hala çok önemli diyor. Bakalım 2015 te ne gibi değişimler olacak PR’de. teşekürler bilgilendirme için.

  2. çilingir  yorumladı. 22:48 - 25 / 06 / 2015:

    Sağol hocam yine aklımızdakiler için gereken cevabı yazmışsın. Güzel paylaşımınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir