2014 google pagerank güncellemesiGoogle 2014 pagerank güncellemesi ne zaman olacak ?

Evet bu soruyu en çok Google’ın aralık ayında yaptığı pagerank güncellemesinden memnun kalmayanlar muhtemelen daha fazla merak ediyor. Eylül ayında yaptığımız tahminde, dünyaca ünlü arama motoru Google’ın algoritma değişikliği yapmak üzere olduğunu ve bu sebeple  ocak 2014’te Google’ın pagerank güncellemesi yapabileceği veya bir sürprize giderek 2013 yılının sonunda pagerank güncellemesi düşünebileceğini belirtmiştik ve nitekim öyle de oldu. Şimdi yeni pagerank güncellemesi ne zaman gelecek ?

Hemen belirtelim, bu makale aslına bakarsanız her zaman ve her websitesinde olduğu gibi tamamen tahminlerden oluşuyor. Bir kaç güncellemede Google’ı suç üstü yakaladık gibi. 2014 Google pagerank güncellemesi için ise elbette yeni tahminlerimiz var. Aralık ayında güncellemenin yapılmış olması çoğu webmaster’ı “Evet en az 3 ay var daha çalışırım” şeklinde yanıltabilir ancak…

Ne yapıyor ki Google ?

Tabiki şirketin stratejik uzun vadeli planları zaman zaman sekteye uğrayabilir. Bu sebeple şirket maliyetlerin arttığı ve gelirlerin düştüğü dönemlerde durum değerlendirmesi yaparak planlamalarını değiştirebilir. Algoritma değişikliklerindeki temel hedef aslına bakarsanız maliyet artışı veya gelirin azalması sebebi ile yapılıyor. Bunun da ne ilgisi var demeyiniz, çünkü Google sürekli spam sitelerle savaşarak asıl para kazanabileceği özgün siteleri arama sıralamalarında yükseltmek istiyor. Bu kadar da basit olur mu? diyorsanız, dünyanın globalleşen sermayesinin aslında büyük paranın küçük paraları yemesinden başka bir şey olmadığını hatırlatmak isteriz. Bir bakkal dükkanı sahibi olsanız bile, en çok kazandıran ve en çok satılan ürünleri bünyenizde fiziken bulundurursunuz…

2014 Google pagerank güncellemesi tahminimiz

Şimdi tahminlere başlayalım. Tahmin kelimesinin özellikle altını çizmek istiyoruz, çünkü Google dahi ne zaman pagerank güncellemesi yapacağını bilemiyor. Sebebi de üzerinde uğraştığı işin ne zaman biteceğini kestirememesi…  2013 yılını bol bol algoritma üzerinde çalışarak geçiren Google’ın, 2014 yılında bu algoritmalara göre siteleri bol bol pagerank güncellemesine tabi tutacağı kesin. 2014 yılı için tahmini pagerank güncelleme sayısı 4. 2014 Google pagerank güncellemesi tahminlerimiz şu şekilde:

1.Güncelleme : muhtemelen mart( Olmadı )

2. Güncelleme: muhtemelen mayıs ( Olmadı )

3. Güncelleme : muhtemel dönem temmuz-ağustos ( Olmadı )

4. Güncelleme: olma ihtimali düşük ancak olması halinde yılın son 2 ayı. ( Olmadı )

 

Bekleyerek göreceğiz, bu arada mutlaka eski bilindik SEO çalışmalarından vazgeçmenizi tavsiye ediyoruz. Hiç SEO bilmeyenler tarafından bile rekabetli bir kelimede tamamen özgün ve kaliteli içerik girilerek ve aynı konuda kaliteli sitelerden reklam veya tanıtım yazısı alarak ilk 3 sıraya yerleşebilen deneyimsiz webmasterlar tanıyoruz.

Google Pagerank Güncellemesi 2015’te olacak mı ?

 

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: