2013 Yılının En Çok Satılan Telefonları

2013 Yılı En Çok Satılan Telefonları

iphone 5Teknolojinin gelişmesi ile akıllı telefon üretimi, dolayısı ile satışında büyük bir artış gözlemlenmektedir. 2010larda özellikle gelişen akıllı sistemler, telefonların sadece tanıdıklarımız ile konuşup görüşmemiz için değil; internet için kullanmamızı da sağlamayı amaçlamıştır.

2013 yılı en çok satılan telefonları incelendiğinde ilk sırada 143 gram ağırlıkğında, 4,7 inch ekran özelliği olan HTC ONE akıllı telefonu gelmektedir.

İkinci sırayı Samsung firmasının son devi Galaxy S4 işgal etmiş durumdadır. Özellikle android işletim sistemine aşina olan alıcıların tercih ettiği s4 Türkiye’de en çok tercih edilen adroid işletim sistemli telefondur.

145 gram ağırlığındaki Sony firması tarafından üretilen Experia Z akıllı telefon modeli 5 inclik ekranı ile birinci sırada bulunan HTC ONE telefonunu da geçmiştir.

HTC ONE SEfsane Apple firmasının ürettiği Iphone serisinin 5 numaralı üyesi Iphone 5 listede 4. Sırada yer alıyor.

Google ve LG firmalarının ortak çalışmaları sonucu piyasaya sürülen Google Nexus 4 akıllı telefonu ise listede kendisine yer buluyor. 5. Sırada yer alan ürün android işletim sistemli olup; biraz fiyat olarak yüksek durumda.

Listenin altıncı sırasında bulunan Galaxy Note II samsung firmasının ikinci ürünüdür ilk 10’da. 5.5 inch ekran özelliğindeki akıllı telefon 2013 yılında dünya çapında 10 milyonun üzerinde satış yapmıştır.

2013 yılında en çok satılan telefon modelleri listesinde 7. Sırayı yine bir samsung marka telefon modeli kapmış durumda. Galaxy S3, samsung firmasının 133 gramlık ağırlığı ile en çok tercih edilen 7. Telefon olmayı hak etmiştir. 4.8 inch lik ekranı ile de çıktığı tarihteki telefonlardan en çok tercih edilen olduğunu da belirtmekte yarar var.

NOKIA LUMIA 520Eskiden olsa telefon denildiğinde Nokia denirdi.  Nokia’nın bu listedeki ilk ürünü 8. Sıradadır. 124 gram ağırlığındaki Nokia Lumia 520 akıllı telefonu 4 inclik ekrana sahip.

HTC firmasının yapmış olduğu HTC One modeli listenin en başındaydı bilmem hatırladınız mı? Yine bir HTC modeli olan One S, listede 9. Sırayı hak etmiş 2013 yılında. 119,5 gram ağırlığındaki akıllı telefon, çift çekirdekli işlemciye sahip olup; qHd görüntü özelliklerine sahiptir.

Nokia’nın listedeki ikinci akıllı telefonu ise Nokia Lumia 920’dir. Titreşim halinde dahi çekilen fotoğraflarda net görüntü almak isteyen kullanıcılar için özel olarak yapılmış olan bu model, windows mobile işletim sistemini kullanmaktadır. 185 gram ağırlığındaki telefon 32 gb hafızaya sahip.

Teknolojinin hayatımıza hükmettiği bu yüz yılda, sizler de yeni bir telefon alacak iseniz, mutlaka en çok satılan 10 telefonu inceleyiniz. 2013 yılında en çok satılan telefon modellerine bakarken; işletim sistemi, ağırlık, ekran çözünürlük ve büyüklüğüne de dikkat etmeyi unutmayınız. Bu yılın ilk 10 telefonu belirlenir iken; sadece Türkiye değil dünya istatistiklerinden yararlandığımızı da belirtmek isteriz.

 

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.
Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir