2013 kasım google  pagerank güncellemesi

2013 5 kasım google pagerank güncellemesi

2013 Google pagerank güncellemesi 5 kasımdan itibaren olacağı varsayılıyor. Amerika Birleşik Devletleri menşeili webmaster forum ve webmaster blogları ciddi şekilde Google’ dan önce güncelleme tarihine karar vermiş. Hatta o kadar iddialı yazışmalar ve bloglar atılıyor ki, 5 kasım gibi net bir tarih dahi söyleyebiliyorlar.

Atılan başlıklara bakıldığında ise 2013 Kasım Google Pagerank Güncellemesi sloganları kullanılıyor. Halbuki bir önceki yazıda belirttiğimiz gibi Google şu anda Pagerank güncellemesinden daha önemli işler ile uğraşıyor. Gelen yeni algoritma ile tüm Dünya websitelerinin yeni konumları ve değerlendirmelerinin yapılması hayli uzun sürecek bir iş. Tıpkı 2010 yılında algoritma değişikliği ile sadece 1 adet pagerank güncellemesi olduğu gibi, Google 2013 yılını da tek güncelleme ile pas geçecek gibi görünüyor.

Meraklı yabancı webmasterlar, forumlarda yaptıkları paylaşımlarda Google yönetimine pagerank güncellemesi ne zaman olacak? Sorusunu yönelttiğini belirtiyor. Ancak tüm bu sorulara Google’ ın verdiği cevap biz dahi bilmiyoruz! Öyle gözüküyor ki, yabancı webmasterlar Türk webmasterlara göre pagerank güncellemesinde daha hırçın ve istekli. Halbuki Matt Cuts, pagerank değerinin Google sıralamalarına etki etmeyeceği açıklamasında çoktan bulunmuştu.

Öyle ise tekrar belirtelim, %90 ihtimal ile Google 2013 yılında güncelleme işini bitirmiştir. Bu sebeple en yakın olası tarih ocak 2014 ve sonrası gözükmekte. Ancak yeni algoritmanın site değerlendirmelerinde tam olarak kullanılmasının erken bitmesi halinde tabiki daha erken olma ihtimali de vardır. Bu sebeple çok da hevesle bekleyip sıkılmanın bir anlamı olmadığını ifade edelim ve bildiğimiz yolda devam edelim.

 

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu: