2013 Haziran – Temmuz Google Pagerank Güncellemesi

Google’ın mayıs ayında yapması beklenen pagerank güncellemesi ters köşeye yatırdı. Google Pagerank güncellemesini düzenli ancak sabit zaman periyotları ile yapmıyor. Herkesin pagerank güncellemesi beklediği anda Google bu esnada boş durmadı ve Penguin 2.0 adını verdiği algoritma güncellemesi yaptı.
2013 haziran google pagerank güncellemesiPagerank Nedir?
Aslında sadece Google’ın sizi çalışmanızdan ötürü değerlendirdiği yaptırımsız bir rütbedir. ilk ve orta öğretimde karnesi belli bir not ortalamasına sahip çocukların aldığı  motive edici araçlar olan takdir ve teşekkür belgesine benzer. Ama asıl olan çalışma sonucu elde edilen karne notlarıdır. Yani yazılarınıza aldığınız hittir.

Bunu da Mat Cutts’ın Penguin 2.0 güncellemesinden sonra yaptığı açıklamada kurduğu şu cümleye bağlıyoruz;

“Google pagerank is not an indication of how a blog or a website will perform in Google search.”

-Matt Cutts

Yani Mat Cutts Pagerank değerinin Bir blog veya websitesinin Google arama sonuçlarındaki performansının göstergesi olmadığını söylüyor.

Çoğunuzun itiraz edeceğini duyar gibiyiz. Ancak sonuçları dikkatli incelerseniz Google sıralamasında Pagerank değeri sıfır ve henüz yeni açılmış bir sitenin üzerinizde olduğuna şahit olmuşsunuzdur.
2013 Haziran Google Pagerank güncellemesi olsun ya da olmasın, değeriniz artsın ya da artmasın, çalışmanızdan emin ve özgün farklı bir iş yapıyorsanız zaten Google sıralamalarında hakettiğiniz yeri çok geçmeden bulacaksınız. Diğer bir taraftan tabiki emektar insan çalışmasının katşılığında onurlandırılmayı bekler. Bu sebeple herkese iyi Pr değeri diliyoruz.
ST Ailesi

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.
Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir