tdu2Yarış oyunlarını hepimiz çok severiz. Kız- erkek fark etmeden mutlaka her kişi çocukluğunda bu araba yarışı oyunlarını oynamıştır.  İlk yarış oyunları filmleri arasında olan Test Drive oyunu, Commodore 1964 yıllarından bu yana seriler halinde çıkartılmış ve oyun severlerle buluşturulmuştur.

Bahsedeceğimiz seri, test drive unlimited serilerinin onuncu sırasındadır. Oyunun dağıtımını Atari firması üstlenmiş olup, geliştiricisi ise Eden Games tarafından yapılmıştır.

Oyun sıradan bir yarış oyunundan çok, bir hikâyesi olan bir oyundur. Oyun süresince yapılması gereken görevleri gerçekleştirmek, keşif yapmak, yarışmak ve sosyalleşmek gerekiyor. Sıradan ve sıkıcı yarış oyunlarından ayıran özelliği ise burada devreye giriyor. Bu etaplar tamamlanınca, başarı olarak bizlere yansıyor.

Her kategoride yer alan Challenge’ları başarı ile geçmeniz gerekiyor. Bunları geçtiğinizde yeni görevler veriliyor. Eve gitmek, eğlenmek, parti yapmak, kıyafetlerinizi değiştirmek, oyunda yer alan ve hikâyeyi çok daha eğlenceli hale getiren diğer detaylar arasında.  Bu özelliği de unlimited 2 ‘yi diğer sıradan yarış oyunlarından farklı kılıyor.



Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

  • Aradığınız yazı bulunamadı.